Uživili by se, kdyby nebyli slavní?

Co by dneska dělali

Zářit na stříbrném plátně či vyprodávat koncertní haly. V mládí touží po slávě snad každý, ovšem jen málokdo si v tomto směru jde za svým a sen si opravdu splní. I naše známé osobnosti mívaly zadní vrátka. Jaká?

Místo mikrofonu mohl mít šroubovák

Ikona české hudby a mnohonásobný držitel Slavíka KAREL GOTT (76) měl v mládí plánů na velkou kariéru hned několik. Nejvíce ho ovšem bavilo malování, kterému se věnuje dodnes. Naštěstí pro naši hudební scénu mu tehdy studium výtvarného umění nevyšlo, a tak to později zkusil se zpěvem, který bylo jeho vášní číslo dvě. Ještě předtím ale nastoupil do učení v oboru elektromontér a následně pracoval ve známé strojírenské firmě. Představte si, že by Mistr nešel za svým snem a rozhodl se věnovat profesi, které se vyučil. Jednoho dne by se mohlo stát, že by vám třeba přijel opravit rozbitou televizi. V 50. letech se ale přihlásil na konzervatoř a začal se účastnit nejrůznějších pěveckých soutěží, doufaje, že si ho někdo všimne. A to se taky brzy stalo. Poprvé na sebe upozornil, když mu bylo 18 let. U poroty tenkrát propadl, dostal však nabídku na angažmá v pražských tanečních kavárnách s orchestry. Vedle stálého zaměstnání v tehdejším ČKD tak začal konečně vystupovat jako zpěvák a sen o tom, že by Karel Gott mohl někdy stát v našich obývacích pokojích a opravovat nám elektronické spotřebiče, se začal  pomalu, ale jistě stávat nereálným.

Leona Machálková se prosadila v muzikálech.

Krásná paní učitelka

Kdyby se zpěvačka LEONA MACHÁLKOVÁ (48) kdysi dávno rozhodla věnovat profesi, kterou vystudovala, na nějaké škole na Moravě by bylo pěkně dusno. Blonďatá kráska totiž původně snila o povolání učitelky, přestože zpívání se věnovala už odmala a také nakonec zvítězilo. Ještě než oslavila 24. narozeniny, odstěhovala se do Prahy, kde se začala věnovat moderování. Nejprve usedla na křeslo v rozhlasové stanici a krátce nato už stála před kamerami v České televizi, kde provázela hudebním pořadem. Leona ovšem chtěla uplatnit svůj pěvecký talent, a tak se pokoušela o role v různých muzikálech. Štěstí se na učitelku dějepisu a českého jazyka usmálo velmi brzy a ona tak  zazářila v nesmrtelných dílech, jako jsou muzikály Jesus Christ Superstar, Dracula nebo Monte Cristo. Divadelní prkna jí najednou takzvaně byla malá a ona zatoužila po vlastní pěvecké kariéře. Zdá se, že Leona je dítkem štěstěny, protože jí už v roce 1996 vychází první sólová deska a její hvězda vystřeluje vysoko do nebes a zůstává tam dodnes. Stále je obsazovanou muzikálovou zpěvačkou a na nedostatek nabídek si nemůže stěžovat. Že by se někdy vrátila k původní profesi, neuvažuje, nicméně trochu oklikou ji to láká. Nevadilo by jí pracovat jako hla sový poradce a někoho si tak vzít do parády coby svého studenta. Okolí Leony ale podotýká, že něco z učitelky v ní přece jenom zůstalo. Je prý háklivá na češtinu a občas má tendece někoho mile poučovat.

Bohušovi bylo jasné, že jako kominík velkou díru do světa neudělá.

Chyťte se za knoflík

Je známý především jako muzikálový zpěvák, vydal však i několik vlastních desek a jeho hlas jsme mohli slýchat také v televizi. BOHUŠ MATUŠ (42) měl vždy jasno v tom, čím si chce v budoucnu vydělávat, a za svým snem o hudbě a mikrofonu si šel hlava nehlava. Cesta ovšem nebyla přímá. Po základní škole nejprve následovala škola vojenská a pak se šel tenhle budoucí zpěvák vyučit kominíkem. Lezení po střechách a čištění komínů od sazí se mu ale nikdy pořádně nezamlouvalo a bylo mu jasné, že se štětkou v ruce velkou kariéru neudělá. Dva roky po ukončení studia na učilišti složil zkoušky na konzervatoř v Brně a nakonec se dostal na konzervatoř i v Praze. Vysněná kariéra mohla pomalu startovat ve chvíli, kdy si jeho talentu všiml geniální hudební skladatel KAREL SVOBODA (†68), který nadějnému umělci pomohl vystoupat nahoru. Nakonec si zahrál v několika slavných muzikálech, v hudebním filmu Rebelové nazpíval postavu JANA RÉVAIE (42) a kromě vlastní tvorby má hlasově na svědomí také ústřední písničku k seriálu Rodinná pouta. I když měl hlas jako Karel Gott, popudil proti sobě mnoho lidí ze showbyznysu včetně Karla Svobody. Na vrchol se dostane už jen stěží.

reklama
reklama

Komentáře