Můj čas na kafíčko

V chátrajícím kostele jsem nahlédla do minulosti!

Trvalo to jen chvíli, ale já na to do smrti nezapomenu!

Během zahraniční dovolené se mi stala neuvěřitelná věc.

Po rozvodu jsem se hodně věnovala turistice. Nejčastěji jsem jezdila s kamarádkou Magdou, která byla rovněž rozvedená. Před časem jsme se vydaly do rumunského vnitrozemí. V den, kdy se mi přihodila ta podivná věc, nebylo Magdě dobře a já se odvážně pustila do průzkumu okolí.

Přitahovala mě fialová záře

Kráčela jsem lesní cestou a náhle jsem si uvědomila, že jsem tak trochu zabloudila. V místě ani nebyl mobilní signál, takže jsem nemohla zavolat Magdě, aby mi poradila. Nezpanikařila jsem, otočila jsem se a šla jsem zpátky po té samé cestě.

Předtím jsem si všimla, že kousek stranou stojí zřícenina jakéhosi kostela. Zvědavost mi nedala a vykročila jsem směrem k němu. Zřícenina působila docela strašidelným dojmem. Cítila jsem se dost stísněně a raději jsem se chtěla vrátit na cestu.

V tom jsem zaslechla mužský hlas. Současně jsem si všimla, že z jednoho rohu popraskané zdi vychází nějaká podivná fialová záře. Nejprve jsem pomýšlela na útěk, pak ale leknutí pominulo a já jsem k tomu místu přistoupila blíže.

Čím více jsem se přibližovala, tím byl zvuk zřetelnější – a k jednomu mužskému hlasu přibývaly další. Řeč, kterou ti muži mluvili, byla ale neznámá a já jí nerozuměla.

Jako bych se dívala na film

Připadala jsem si jako zhypnotizovaná. Dostala jsem se až k oné fialové záři a podívala jsem se do otvoru, odkud vycházela. Spatřila jsem něco šokujícího: starodávné bojiště s vojáky v uniformách.

Stála jsem tam neschopná pohybu a jen fascinovaně hleděla na tu podívanou, jako bych se dívala na nějaký historický film. Po chvíli se vše začalo vytrácet, jak záře, tak i hlasy. Potom už jsem opět stála před obyčejnou zchátralou zdí kostela.

Zpátky za kamarádkou jsem se dostala bez problémů, ale o svém zážitku jsem jí radši nic neřekla. Dodnes jsem si jistá, že to tajemné místo v rumunských horách v sobě obsahovalo časovou smyčku a já jsem tak na chvíli mohla spatřit dávnou minulost!

Helena B. (58), Brno

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden