V mládí ho poznamenala krutá smrt bratra!

Skoro celý život byl závislý na lécích a na drogách.

Rodina, ve které přišel slavný countryový zpěvák Johnny Cash (†71) na svět, byla početná a chudá. Johnny se narodil v době velké hospodářské krize, která pak ještě doznívala, takže už jako malý musel tvrdě pracovat.

Jedním z kritických momentů jeho života byla smrt staršího bratra Jacka (†14). Johnnymu bylo dvanáct, když Jacka kotouč cirkulárky těžce zranil, rozřízl ho téměř napůl. Bratr ještě týden žil a trpěl bolestmi. Johnny si vyčítal, že ho tehdy před neštěstím nepřemluvil, aby s ním šel na ryby.

Druhá žena ho zachránila

Už během střední školy začal Johnny veřejně vystupovat v menší rozhlasové stanici. Později vstoupil do armády. Sloužil v Německu, kde složil první písničky. Čtyři roky si dopisoval s Vivian Liberto (†71), která se po

Zbývá vám 78% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden