Staré dobré časy

V Národním nám pít nebudete, soudružko!

Staré dobré časy

Když potřebovala peníze, prodala na černém trhu svůj občanský průkaz.

Babi Homolková nebo Ema, která má jako hospodyně pod kontrolou vilu primáře Sovy v legendárním seriálu Nemocnice na kraji města. Dvě slavné role Marie Motlové (†67). Proč jich nebylo víc?

Následující věta zní pomalu jako výňatek z učebnice dějepisu. Marie Motlová se narodila ještě za Rakouska-Uherska v Boru u Tachova. O budoucnosti dětí tehdy rozhodovali rodiče. Pro Marii vybrali zdravotnické vzdělání. A jak bývalo v té době zvykem, ona je samozřejmě poslechla. A dokonce uniformu sestřičky nějakou dobu i oblékala.

V Národním divadle pobyla jen krátce

Nakonec se přece jenom rozhodla pro herecké řemeslo. Během 2. světové války vystudovala konzervatoř a hned po osvobození přijala roční angažmá v Divadle E. F. Buriana. Hned poté zamířila rovnou na pověstný vrchol. Do Národního divadla. Jenže tam

Zbývá vám 76% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden