Staré dobré časy

V Národním našla herecké štěstí i lásku

Staré dobré časy

Aby profesoři nevěděli, že přes jejich zákaz hraje, zvolila si pseudonym Dana Čechová. Jenže pak to na ni prasklo.

Doma byla na divadelních prknech, ale přesto ji milovala celá republika. Dana Medřická byla totiž herečkou, která se rodí jednou za sto let.

Občas si s námi zahraje osud hodně divokou hru. Co byste řekli, že bude dělat dívka, která je dcerou úředníka ze slavné firmy Brouk a Babka? Správnou odpověď ale určitě znáte. Danu Medřickou úřednická definitivna nikdy nelákala. Od chvíle, kdy jako malá holka zašla s rodiči do divadla, věděla, že z ní jednou bude herečka.

Na začátku se jen dívala, jak dospělí hrajou

Tatínkovi to radši nikdy neříkala. Asi by pro její sny neměl pochopení. To s maminkou to byla jiná písnička. Ta jí už od osmi let vodila na zkoušky ochotnického spolku, který se tenkrát usadil ve slavné sokolovně v pražské Bubenči.

Ze začátku jenom pozorně poslouchala, jak to těm opravdovým hercům jde. A když potřebovali do představení dítě, nemuseli

Zbývá vám 86% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden