Můj čas na kafíčko

V novém bytě jsem prožívala strašidelné noci!

Druhou noc jsem se probudila a měla pocit, že nejsem sama!

Po přestěhování jsem prožila věci, které mě málem přivedly k šílenství!

Po rozvodu jsem se kdysi přestěhovala do většího města kvůli novému zaměstnání. Našla jsem si i dobrý podnájem, alespoň mi to tak připadalo. Malá garsonka v posledním patře činžáku mi bohatě stačila ke štěstí. Skrývala ale tíživé tajemství…

Závan zimy v horkém létě

První noc poté, co jsem se nastěhovala, jsem upadla do spánku téměř okamžitě. Nic mě z něj nevyrušilo. Druhou noc jsem se pak vzbudila kolem jedné hodiny ranní. Zdálo se mi, že v bytě je někdo další. Nemohla jsem skoro popadnout dech hrůzou. Naprosto zřetelně jsem vnímala přítomnost cizí bytosti.

Měla jsem dojem, že v rohu, kam dopadalo měsíční světlo, stojí nějaká černá silueta. Nedivila jsem se tomu, že je mi najednou zima, i když je léto – ale pak sem si uvědomila, že v garsonce je skutečně velmi chladno. Ten chlad musel přicházet odjinud. Vzpomněla jsem si, že takhle se projevují i duchové.

Kamarádka mi poradila

Neodvažovala jsem se rozsvítit, takže jsem dál ležela v posteli, strnulá strachem. Do rána už jsem neusnula. Další noc jsem pak šla spát s obavami, ale tentokrát se nic nestalo. Teprve za týden se objevily další známky cizí přítomnosti.

V garsonce se v noci začaly ozývat zvuky, které mě vyděsily. Posadila jsem se na posteli a zvuky utichly, ale když jsem znovu ulehla, pokračovaly. Nenápadně jsem se zeptala majitelky bytu na předchozí nájemníky, ale zdálo se, že to byli normální lidé.

V nepravidelných intervalech se pak děsivé věci odehrávaly dál. Jedna moje kamarádka se zajímala o nadpřirozené věci. Když jsem se jí svěřila, doporučila mi, abych nechala garsonku vysvětit nějakým knězem. Hned mi i jednoho doporučila.

Dívala jsem se na to nejprve nedůvěřivě, ale poslechla jsem ji. Od té doby se pak už nic strašidelného nepřihodilo. Ještě pár let poté jsem se ale občas v noci probudila s nejistotou a vracel se mi strach z prvních týdnů, kdy mě navštěvovalo nějaké temné zjevení!

Zuzana S., (42), Olomouc

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden