Václav Postránecký - Pan herec, se kterým nás tolik bavil svět

I když herectví nikdy nestudoval, patřil Václav Postránecký (75)  k našim nejlepším hercům. Původně vyučený zámečník se vypracoval z oponáře až na jeviště Národního divadla. Za svými názory si vždy stál. 

Narodil se v Praze do skromných poměrů. Oba rodiče byli obchodníci, ale nikdy moc na rozhazování neměli. Tísnili se se třemi dětmi v malém bytě o dvou místnostech. Maminka v malém synkovi rozpoznala komediální talent, a tak ho už od útlého dětství vodila do Dismanova rozhlasového dětského uměleckého souboru. Svou první rozhlasovou roli dostal v pěti letech a musel ji odříkat zpaměti, protože v té době

Zbývá vám 90% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS.
Letní sleva!
Namísto obvyklých 20 Kč stojí nyní odemknutí článku pouhých 9 Kč! Kód k odemknutí článku, který od nás obratem obdržíte, můžete také zcela zdarma poslat svojí kamarádce a potěšit ji v letních měsících pohodovým čtením. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 900 10 09. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9001009 je 9 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden