Václav Postránecký - Stárnout nemá v plánu a jde mu to skvěle!

Václav se narodil v Praze do skromných poměrů. Oba jeho rodiče byli obchodníci, ale nikdy moc peněz na rozhazování neměli. Tísnili se se svými třemi dětmi v malém bytě o dvou místnostech. Maminka v malém synkovi rozpoznala komediální talent, a tak ho už od útlého dětství vodila do Dismanova rozhlasového dětského uměleckého souboru. Svou první rozhlasovou roli dostal v pěti letech, ale musel ji odříkat zpaměti, protože v té době neuměl ještě číst. Nadaného malého kluka si brzy všimli divadelní režiséři a umožnili mu projevit se i na prknech divadla. V devíti letech se pak Václav dostal i před kameru, kdy si zahrál v dětském dobrodružném snímku Konec strašidel. Jeho malým hereckým kolegou byl tehdy Vladimír Pucholt (75), kterého později proslavily Formanovy filmy. Následovaly další dětské role jako například ve filmech Punťa a čtyřlístek nebo Malí medvědáři. Postupně, jak Václav rostl, se začal

Zbývá vám 85% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden