Moje sladké tajemství

Válka znesvářených sester Brejchových pokračuje

Moje sladké tajemství

Velkolepou hereckou kariéru ohraničila nenávist až za hrob. Ze svého života ji vymazaly matka i sestra Hana.

Nepatří mezi ty filmové hvězdy, které dostaly do vínku herecké geny. A také se narodila za války. Přesto se Jana Brejchová (82) stala nejslavnější českou herečkou minulého století.

B ylo jí čtrnáct let, když zaklepala na dveře kanceláře pražského mlékárenského podniku Laktos. Prý tam hledají písařku. Tak kdyby měli zájem… Měli, jenže o takovou, která zvládá i činnost pro toto povolání zásadní. Umí psát na stroji.

Zatímco Jana, když se k tomuto zařízení přiblížila, nemohla najít písmenko „H“. Peníze potřebovala, a tak svatosvatě slíbila, že se vše brzy naučí. V kurzu, kam ji nechali zapsat, patřila mezi hvězdy. A za tři roky už zapisovala myšlenkové pochody hlavního inženýra podniku. Kariéra jako hrom. Jenže ona

Zbývá vám 90% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden