Vaše nohy si zaslouží laskavou péči

Pokud se právě potýkáte s nepříjemnou plísní nohou, nemusíte hned běžet do lékárny pro předražené přípravky. Vždyť v naší přírodě rostou zázraky, které zabírají snad na všechny nemoci. Zkuste se tedy s těmito obtížemi vypořádat s jejich pomocí.

Pomůže cibule i česnek Jaké přírodní prostředky využít? Určitě vás překvapí, že je najdete doma ve spíži nebo v ledničce. A pokud si je náhodou půjdete koupit, tak je pořídíte doslova za babku. Postižená místa můžete potírat třeba úplně obyčejnou cibulí.

Léčivý účinek podpoříte, když ji budete častěji konzumovat v některém ze svých oblíbených pokrmů. Stejně tak můžete použít i rozmačkaný česnek smíchaný s olivovým olejem. Nebo vyzkoušet odvar z hřebíčku.

Stačí, když 1 lžíci tohoto voňavého koření povaříte ve 1/4 litru vody a do vychladlého odvaru namočíte pruhy látky, které na postižená místa přiložíte jako obklad. Osvědčeným prostředkem je i jablečný ocet.

Teplá koupel ze stejných dílů octa a vody sice může trochu štípat, zato ale spolehlivě zabírá. Vyzkoušejte měsíček a levanduli Neměli byste zapomenout ani na exotickou kurkumu. Smíchejte ji s trochou vody a vytvořte tak pastu, kterou naneste na pokožku, nechte zaschnout a po 20 minutách důkladně umyjte.

Pokud máte plísní zasažené nehty, použijte voňavý levandulový olej. Naneste ho pomocí vatového tamponu na zasažená místa, nechte vstřebat a už neumývejte. Jednu z našich nejoblíbenějších bylinek, měsíček lékařský, můžete použít hned několika způsoby.

Buď budete nohy omývat odvarem z měsíčku, nebo na ně aplikovat mast. Tea tree nikdy nezklame Pak je tu ještě dříve téměř neznámý tea tree olej. Pár kapek tohoto silného přírodního antibiotika smíchejte s olivovým olejem a důkladně vmasírujte do pokožky.

Pokud se budete držet našich rad a vytrváte několik týdnů, úporná plíseň zmizí. Pokud však přírodní prostředky nezaberou, nebo se váš stav začne zhoršovat, navštivte raději svého kožního lékaře.

reklama
reklama

Komentáře