Můj čas na kafíčko

Vaše řasy budou vypadat jako motýlí křídla

Několika tahy černým kartáčkem můžete pozvednout svoje líčení o sto procent, ale také nadělat pěknou paseku.

Jakákoli řasenka patří k základním zkrášlujícím pomůckám každé ženy. Aby také ne. Řasy prodlužuje, odděluje a zviditelňuje, přidává jim na objemu a celkově podtrhuje líčení. Většina žen si myslí, že na nanášení řasenky není nic moc složitého.

Jenže to není tak docela pravda. Možná také vy se nevědomky dopouštíte chyb, kterými zbytečně kazíte výsledný dojem svého líčení, ale zároveň ohrožujete i své zdraví.

Velikost kartáčku

Kupujete řasenku, která slibuje objem a maximální délku? Odnaučte se to. Na řasence se vždy v první řadě zajímejte o tvar a velikost kartáčku, který by měl odpovídat délce vašich přírodních řas.

Pokud máte kratší řasy, vyberte si řasenku s kartáčkem, který je užší a je kratší na délku. Máte-li delší řasy, bude pro vás ideální řasenka s širším kartáčkem. Pokud si ani tak nevíte s výběrem řasenky rady, nebojte se zeptat prodavačky nebo kosmetičky. Ty už jistě budou vědět, který kartáček bude pro vás ten pravý.

Nepumpujte

Máte pocit, že pumpováním tyčinky se štětečkem nahoru a dolů docílíte rychlejšího líčení, protože získáte větší množství barvy? Není to pravda. I když chcete, aby se kartáček co nejvíce obalil barvou, vháníte tímto způsobem do vnitřku řasenky vzduch, a tak zbytečně podporujete její vysychání.

Místo pumpování raději otáčejte zasunutý kartáček tam a zpět nebo ho z lahvičky vysunujte krouživým pohybem. Myslete také na to, abyste řasenku po použití důkladně zavřela.

Důsledné nanášení

Nanášíte si řasenku pouze na spodní stranu horních řas v několika vrstvách? Potom je to špatně. Řasenku nanášejte pohybem cik-cak, nikoli jako byste řasy česala hřebínkem.

Dívejte se dolů, řasenku uchopte jako pero nebo tužku a řasy jí podeberte a pomalými cik-cak pohyby je tahejte směrem vzhůru. Řasenku nanášejte opakovaně směrem od vnitřního koutku po vnější. Postupujte v klidu a soustředěně.

Pozor na spotřební lhůtu

Řasenka po otevření je živnou půdou pro bakterie a viry. Pokud chcete předejít případné infekci, zavčas ji vyhoďte. Řasenku byste měla používat od jejího otevření maximálně tři měsíce. Po uplynutí této lhůty patří nekompromisně do koše.

Jak pracovat s kleštičkami?

Vždy natáčejte řasy kleštičkami ještě před jejich nalíčením řasenkou. V opačném pořadí sice dosáhnete lepšího efektu, ale zaplatíte za to vysokou cenu – řasy si polámete a zamažete kleštičky. A to jistě nechcete.

I kartáček řasenky někdy „odlíčit“

Za slepené řasy někdy může „jen“ ulepený kartáček. To se stává, pokud barvu z kartáčku dobře neutíráte. V takovém případě očistěte kartáček odličovacím mlékem. Bude zase jako nový.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden