Můj kousek štěstí

Vazelíny se nemusíte bát

Vazelínu můžete nanést na tamponek a jemně s ní odstranit make-up

Už jste se setkali s kosmetickou vazelínou? Je to naprosto univerzální pomocník, který se vyplatí mít doma při ruce.

Už naše babičky vazelínu znaly a používaly na drobné ranky a popáleniny. Dá se využít i na spoustu dalších věcí.

Jak to funguje?

Vazelína umí nahrazovat kožní maz a ochrannou vrstvu, i když má jiné složení. Zároveň zabraňuje ztrátě přirozených ochranných a dalších látek z kůže. Tu totiž zakonzervuje, takže nic nemůže dovnitř, ale ani ven.

Není tedy vhodná pro aknózní pleť, protože zastaví i samočisticí schopnost pokožky. Jinak ji můžete využít pro suchou pokožku jako hydratační krém, pro změkčení tvrdé kůže i jako prevenci proti vráskám.

Vazelína je skvělý pomocník, navíc není drahá.

Pleťové triky s vazelínou

Můžete ji skvěle využít pro výrobu domácích peelingů, stačí vazelínu smíchat s trochou krystalového cukru nebo soli. Nemáte-li po ruce odličovač, pomůže také vazelína.

A když ji natřete na místa, kde se voníte, a pak po­užijete parfém, vůně vydrží mnohem déle a bude se uvolňovat postupně. Může také pomoci podpořit opalování. Před nanesením opalovacího krému se nejdřív jemně potřete vazelínou a zbytek už vykoná slunce.

Ocení ji i konečky

Třepí se vám konečky vlasů a potřebujete rychlou pomoc? Naneste na ně trošku vazelíny, snadno je na nějakou dobu skryjete. A pokud vám došel gel nebo vosk na vlasy, i ten může hravě zastoupit vazelína.

A je samozřejmě neocenitelným pomocníkem při domácím barvení vlasů. Naneste vazelínu před barvením na čelo, spánky, uši a krk, na pokožce tak následně nezůstanou skvrny od stékající barvy.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden