Ve filmu už o Miriam Kantorkovou nestojí

Chtěla by více pracovat

Doba, kdy byla MIRIAM KANTORKOVÁ (81) hereckým sexsymbolem, je dávno pryč. Stárnutí by prý herečce nevadilo tolik, kdyby měla alespoň dost pracovních nabídek. Ty se jí ale momentálně vyhýbají obloukem.

Dnešní generace si ji pravděpodobně vybaví jako pohádkovou babičku nebo zdravotní sestru v seriálu Ordinace v růžové zahradě, ovšem herečka se v šedesátých letech proslavila především tím, že před kamerou pyšně ukazovala své ženské křivky a natočila i pár velmi odvážných scén. Na tu dobu ráda vzpomíná. „Určitě nejsem typ ženy, který by tvrdil, že stáří je to nejkrásnější, co ji kdy potkalo,“ přiznává Kantorková s tím, že by stárnutí nesla lépe, kdyby byla obklopena filmovým štábem. Cesta do pekla A to je podle ní problém všech hereček. Pokud jsou nuceny utnout svou kariéru v šedesáti letech a odejít do důchodu, nejenže mají problémy se uživit, ale také brzy sejdou. Taková JANA HLAVÁČOVÁ (78) by o tom mohla dlouze vyprávět. Ona sama potřebuje pracovat pořád a pak se prý i lépe vyrovnává se stárnutím, jenže nabídky na filmové či televizní role teď zrovna nepřicházejí. O starší herce není zájem Je to prý problém dnešní doby.

Režiséři by se podle herečky nad tím měli zamyslet a začít více uplatňovat starší herce. „Měli by pro nás zkrátka vymýšlet role,“ říká rázně s tím, že ve stáří je v první řadě velmi důležité to, jak nám slouží zdraví a tím pádem i paměť, kterou má sama stále velmi dobrou, a tak jí nečiní sebemenší problém naučit se texty. Nějakou roli ve filmu by tedy uvítala s otevřenou náručí. Miriam Kantorková neměla od roku 1992, kdy zaniklo Divadlo E. F. Buriana, žádné stálé angažmá. Hostovala v několika různých divadlech, dokonce i mimo Prahu, a momentálně hraje v zájezdovém představení. Kromě toho pracuje v rozhlase a věnuje se dabingu. Na jednu stranu si tedy nemůže vůbec stěžovat, že by o ni nebyl zájem, na druhou stranu samozřejmě chápeme, že filmové role znějí mnohem zajímavěji. Snad se na Kantorkovou ještě usměje štěstí a my ji budeme moci sledovat na našich televizních obrazovkách. Poslední filmovou příležitost dostala v komediích Babovřesky. Střihla si tam však pouze menší roličku.

Kantorkovou živí alespoň účinkování v divadle.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden