Vendula Svobodová: Stále se trápí smrtí dcery

Šrámy na duši nezacelí ani pomocí mladšího muže.

Vendula Svobodová (45) se stále nemůže vyrovnat s odchodem své jediné dcery Klárky (†4). Sedmnáct let od její smrti stále není dostatečná doba na to, aby bolest ze ztráty dítěte odezněla. Dokazuje to i příspěvek na sociální sítí, který Svobodová zveřejnila.

„Změnila mi život a na to nelze zapomenout, stejně jako na její smích,“ napsala k fotce dcery. Na dně sil I když jí dělá radost syn Jakub (12), na Klárku stále nemůže zapomenout. Právě její odchod Vendulu inspiroval k založení Nadačního fondu Kapka naděje.

Zavzpomínala i na sociální síti

Díky němu pomáhá nemocným dětem. Klárce byla ve dvou letech diagnostikovaná leukémie. Boj dcery s nemocí Vendulu i jejího manžela Karla Svobodu (†68) dostal téměř na dno. Jejich vztah byl narušen natolik, že měli podanou žádost o rozvod.

Ten ale nikdy nenastal. Uvnitř stále trpí Když Vendula přišla o milovaného manžela, šrámy na duši se opět obnovily v plné síle. Bez pomoci antidepresiv by to těžko zvládala, i když občas působí, že se jí nic nedotkne.

K podpoření tohoto dojmu se vrhla do dobrodružného manželství s Josefem Pizingerem (28). Využívá ho jen k zahánění černých myšlenek?

reklama
reklama