Věra Křesadlová - Život s Formanem nebyl žádný med

Výtvarnice, herečka a zpěvačka Věra Křesadlová se narodila v Praze. Dědeček byl vrátným v budově na Staroměstském náměstí, kde je dnes ministerstvo pro místní rozvoj. Bydleli v domečku na dvoře a Věra chodila průchodem do Pařížské ulice do školy. Maminka byla v domácnosti a tatínek byl zaměstnaný u spojů. Umělecké vlohy dívka zdědila po babičce, která vyšívala mešní roucha. Malá Věra ráda malovala, také zpívala v Kühnově dětském sboru. V deváté třídě udělala zkoušky na uměleckoprůmyslovou školu, obor aranžérství a výstavnictví, ale nikdy v tomto oboru nepracovala. Škola jí však pro praktický život dala hodně. Zároveň už v té době zpívala s amatérskou kapelou a dostávala drobné

Zbývá vám 84% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama
reklama