Věra Špinarová: Věděla, že se blíží její konec

Řekla nakonec jen: „Je po mně!“

Zatímco fanoušky VĚRY ŠPINAROVÉ (†65) zaskočila její náhlá smrt, kolegové a blízcí přiznávají, že bylo zřejmé, že na tom zpěvačka není zrovna nejlépe. Špinarová tajila několik těžkých kolapsů, a dokonce i vážnou plicní nemoc.

Snad nechtěla, aby ji fanoušci litovali. Sil už jí ale v posledních měsících opovážlivě ubývalo. Osudným se jí stal poslední kolaps během koncertu v Čáslavi, kdy se jí hned dvakrát zastavilo srdce. Nikdo to nechtěl vyslovit nahlas, ale přestože se podařilo její srdce znovu po dlouhých mi- nutách rozběhnout, mnozí tušili, že je to jen začátek nevyhnutelného konce. Zpěvačka zemřela na oddělení ARO pražské motolské nemocnice v neděli večer 26. března na totální selhání celého organismu, především pak nemocných plic.

Poslední mrazivá slova před smrtí

„Když jsem tam v noci dorazil, tušil jsem, že je konec,“ prozradil zpěvaččin syn ADAM PAVLÍK (42). A že se blíží poslední chvíle jejího života tušila podle všeho i sama Špinarová. Její slova před smrtí podle lékaře byla: „Je po mně!“ O smrti milované maminky se Pavlík dozvěděl po telefonu. Když byl naposledy v nemocnici, řekli mu, že je její stav už velmi špatný, spíš nulový a že se rozhodne během asi 12 hodin. Jen krátce poté, co se vrátil muzikant domů, mu zvonil telefon a lékař mu sdělil, že jeho mamince selhaly všechny orgány. Uklidňoval ho ale, že to bylo velmi rychlé a že po celou dobu, co Špinarová v nemocnici byla, vůbec nic necítila a netrpěla. Pohřeb zpěvačky s nezaměnitelným hlasem se konal v Ostravě.

reklama
reklama