Veronika Žilková se za manželem přestěhovala do míst, kde jí hrozí nebezpečí!

Znali se už na škole, málem spolu chodili, ale osud je spojil až po letech!

Do trvalého vztahu vstupovali Veronika Žilková (57) a Martin Stropnický (62) už v době, kdy měli něco za sebou. A zatímco předchozí manželství se jim nevyvedla, to jejich, zdá se, vydrží.

Dětství Veroniky Žilkové (57) nejvíc ovlivnil její otec, flétnista a hudební pedagog Václav Žilka (+82). Byl silně věřícím člověkem, což jeho dceru přivedlo k myšlence na to, že se stane lékařkou nebo misionářkou. Jednu dobu byla dokonce rozhodnutá složit slib čistoty a vstoupit do kláštera. Nebylo to žádné laciné gesto, opravdu tomu věřila. Dokonce i prošla základními pohovory, ale pak se stalo něco, co jí od cesty jeptišky odradilo. Dostala totiž první pořádný polibek!

První svatba byla vynucená!

Než ale poprvé kompletně poznala Veronika tělesnou lásku, ještě to nějaký čas trvalo. Stalo se to v devatenácti letech, což bylo na tehdejší dobu celkem pozdě. V jednadvaceti se prostřednictvím své profese seznámila s režisérem Jiřím Hanychem (60). Přišel za Veronikou domů, protože potřeboval nějakou herečku do filmu pro přijímací zkoušky na FAMU. Ona tehdy s nikým nechodila a podle svých slov se na Jiřího nalepila a už se jí nezbavil. V tom filmu, který s ní Jiří natočil, shodou okolností hrál i její budoucí druhý manžel Marek Navrátil (+55). S Jiřím pak čekala herečka dítě, ale do svatby se jí moc nechtělo. Na to, že by zůstala svobodnou matkou a s partnerem žila jen „na hromádce“, ale nemohla v katolicky zaměřené rodině ani pomyslet. Věděla, že Jiří není tím partnerem pro celý život. Nebyl jí nic platný ani pláč a přemlouvání matky ještě v noci před svatbou. „Řekla, že by tu hanbu neunesla a musela by se oběsit,“ vzpomínala Veronika.

Svatbě předcházela tragédie

Těhotenství stálo Veroniku jednak podmínečné vyloučení z DAMU, jednak i domluvené angažmá v divadle. Později se ukázalo, že se svými pocity ohledně Jiřího měla pravdu: kvůli jeho nevěře se zanedlouho rozvedli. Herečka si pak vzala Marka Navrátila, měla s ním dva syny a ke svým třem dětem si ještě další dvě osvojila. Sedmnáct let strávila v druhém manželství, které nebylo úplně šťastné. Rozvod ale považovala za hanbu. Stejně mu nakonec neušla. Osud si pro ni ale nakonec připravil třetího partnera. Svého kolegu Martina Stropnického (62) znala z minulosti a jednou už si ho dokonce vzala: ovšem jen jako součást role v rozhlasové pohádce. V osobním životě už spolu málem kdysi začali chodit na škole, nakonec se ale dali dohromady až ve středním věku a s mnoha zkušenostmi. Martin měl za sebou už dvě svatby, ovšem obě s jednou a toutéž ženou. Než řekl své „ano“ potřetí, právě Veronice, spojila je dohromady dcerka, která se jim narodila. A dva roky nato si museli být navzájem oporou při velké tragédii, která je potkala. Narodil se jim totiž ještě syn, ale měl vrozenou brániční kýlu, takže byl od počátku závislý na přístrojích.

Dcera se učí, jak utíkat do krytu!

V roce 2008 se herecký pár vzal – i když vlastně už čistě herecký nebyl, protože Martin se mezitím stal úspěšným politikem a diplomatem. Jak bývá dnes zvykem, uzavřeli spolu předmanželskou smlouvu, aby zabránili eventuálním neshodám při případném rozvodu. Na cestu ke svatebnímu obřadu do pražské Tróje se dopravili netradičně. Postupně vystřídali městský autobus, následoval přívoz přes Vltavu a potom koňský povoz. Život po boku natolik zaměstnaného muže, jakým je Martin Stropnický, rozhodně není pro Veroniku jednoduchý. V současnosti je ještě o stupínek těžší, když její manžel vykonává funkci velvyslance České republiky v Izraeli. Herečka se tam přestěhovala i s jejich třináctiletou dcerou, musí si ale zvyknout, že se občas ocitne v nebezpečí. Dcera, která v Izraeli chodí do školy, mívá v rámci výuky pravidelně nácvik běhu do krytu a toho, jak se ve školním autobuse schovat pod sedačky. A nedávno dopadly rakety pět kilometrů od domu, kde Veronika s manželem bydlí!

V ložnici to u nich bývá někdy pěkně divoké!

Žádný pár se nevyhne drobným sporům a některé z nich se odehrávají i v ložnici. U Veroniky a Martina ale nešlo o nic pikantního. Jí vadilo, když partner tahal práci i do postele. Poté, co si tam vzal tablet a začal povídat o tom, co se právě děje, Veronika vypěnila, řekla „Dost!“, a vykázala manžela z ložnice. Martinovi zase vadí, že se jeho žena velice hlučně převrací v posteli. Má prý dojem, že se nepřekuluje, ale přímo nadskakuje, a tím ho vždycky neomylně vzbudí.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama