Vidíte na všem jen chyby?

Také se vám nelíbí, když muži shazují, ponižují a ztrapňují své ženy? Nebo to děláte někdy i vy? A jak je možné s tímto chováním skoncovat?

Nepleťte si ponižování se slovním škádlením, které neubližuje. To se rozpozná snadno. Na účet druhého vtipkují totiž oba partneři a oběma to připadá zábavné.

Ne že se ten druhý po partnerově jedovaté poznámce směje jen proto, aby si před ostatními zachoval tvář. Pokud chcete mít zdravý vztah, nedělejte z partnera hlupáka.

Konec trapným scénkám

Nebuďte na něj hrubá, nedělejte rádoby vtipné poznámky na jeho účet. Neshazujte ho a nemluvte před ostatními o jeho chybách a nedostatcích. Proč vlastně někdo druhého ponižuje? Zřejmě mu to dělá radost a potřebuje vyzdvihnout sebe a ukázat, že je lepší.

Uzurpátor si sám připadá méněcenný, a tak si to kompenzuje tím, že ponižuje druhé. Pokud jste i vy sama byla někdy svědkem takové scénky, kdo vám připadal lepší? Ten, kdo druhého ponižoval, nebo ten, kdo to v tichosti trpěl? Shazování druhých vždycky vrhá špatné světlo jen na toho, kdo se toho dopouští.

Výměna chlapa nepomůže

Někdo peskuje toho druhého kvůli každé maličkosti, jiný jen, když ho partner naštve. Jenže ponižovat bychom nikoho neměli! Pokud si nemůžete pomoci a máte nutkání neustále upozorňovat druhého na chyby, je možná problém hluboko ve vás a měla byste ho začít řešit.

Výměna chlapa za jiného vám ale nepomůže. I v novém vztahu vyjde vaše nejistota, maskovaná za kritiku, na povrch, a budete tam, kde předtím. Pokud k tomu máte sklony, zastavte to, abyste nezůstala sama...

reklama
reklama

Komentáře