Vím, že život se mnou dříve nebyl lehký

Díky své povaze jsem přišla nejen o nejlepšího chlapa svého života, ale také o kamarádku a sestru. Bylo to ale tenkrát silnější než já.

Dnes už mi zbývají jen oči pro pláč. Mládí uteklo jako ta voda. Byla jsem zlá, sobecká a nevděčná. Vím to a ráda bych vrátila čas. Kvůli své povaze jsem přišla o lidi, které bych dnes tolik potřebovala.

Nemám rodinu, nemám děti, a i když je moje sestra obklopená velkou rodinou a vnuky, já se nemohu radovat ani z nich. Od mládí totiž spolu nemluvíme. Byla jsem lovec, měla jsem se asi narodit jako chlap. To by mi možná prošlo, kdybych si našla nějakou obětavou manželku.

Byla jsem pěkná a chlapi se na mě lepili. Našla jsem si Davida, který mě miloval a na rukou nosil. Já mu ale nebyla věrná. Vždycky jsem musela mít aspoň dva milence, taková už jsem v mládí zkrátka byla.

Z ostudy kabát

David dělal, že o ničem neví. Já mu zahýbala se sousedem, s kolegy v práci i s kominíkem. Smálo se mu celé naše sídliště. Jenže pak se stalo, že jsem se nakazila kapavkou. Tehdy, za minulého režimu, se to hodně řešilo a vyšetřovalo, kdo kde a s kým.

Tehdy jsem zapříčinila několik rozvodů a rodinných krizí, a bohužel se to dotklo i mé sestry, protože se do toho mého koloběhu milenců zamíchal i její manžel. Pro ostudu jsem se odstěhovala. Usadila jsem se krajském městě a tam žila naplno.

Samota je zlá

Když mi bylo čtyřicet, našla jsem si přítelkyni. Přebrala jsem jí kamarádce a tím jsem přišla i o ni, nikdy mi to neodpustila. Náš vztah s Karlou se ale časem změnil. Byla tak nudná! Jenom fňukala a byla mi oddaná jako římská otrokyně. Tak jsem odkopla i ji.

Zestárla jsem a muži, kterých jsem měla vždy dostatek, začali dávat přednost mladší konkurenci. Zůstala jsem sama. Přemýšlím, že bych to zkusila na letošní Vánoce změnit, zvednout telefon a zavolat sestře. Třeba mě po letech vezme na milost...

Věra (59), Brno

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden