Vitamínová bomba na podzim

Podzim je především čas polévek. Vyhněte se však těžkým gulášovým či jinak zahušťovaným, a raději si dopřejte kvalitní vývar, česnečku, cibulačku nebo špenátový krém.

Blahodárným druhem zeleniny je brokolice, kterou lze připravit na desítky způsobů a navíc stojí pár korun. Vyzkoušejte brokolicovou polévku s uzeným lososem, zapečenou brokolici s rajčaty a sýrem či dušenou brokolici na másle jako přílohu k rybě. V hlavní roli by v toto období měla také být čočka. Křenové hody proti virózám Křen posiluje obranyschopnost a odráží útok virů a bakterií.
Je vhodným doplňkem léčby při nachlazení a bolestech v krku. Křen pomáhá také v rozpouštění usazených sekretů na sliznicích dýchacích cest.

Dobrý tip je křenový salát.

Křen můžete smíchat s jablky, mrkví, citronem, agávovým sirupem, záleží na chuti. Nebo si ráno do čerstvé jablečné šťávy rozmixujte kousek křenu, několik listů špenátu nebo jiné zeleniny, celer, banán a citrón. Díky banánu a jablku je tento nápoj sladký a zelenina v něm není tolik poznat.
Zůstává ale plný zdravých látek. Nenápadní superhrdinové Zelí, které si dáváte jako tradiční přílohu k masu, si zaslouží daleko více pozornosti. Ve středověku si jej na dlouhé cesty brali námořníci. Místo v jídelníčku si zaslouží díky vysokému obsahu vitamínu C a bakteriím mléčného kvašení. Při léčbě zánětu průdušek, pijte šťávu ze zelí s medem. Během podzimních dnů si můžete připravit zásoby na zimu v podobě křížal. Jablka kromě vitaminu C obsahují minerály, antioxidanty a vlákniny. Křižaly si připravíme jednoduše. Na tenké plátky nakrájená jablíčka sušíte na slunci, v troubě nebo na pečicím papíru. Červená řepa obsahuje velké množství vitaminu C a minerálních látek. Posiluje imunitní a kardiovaskulární systém, čistí střeva a snižuje krevní tlak.
Je to výborná podzimní potravina..

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden