Vitaminy na vlasy

Lesklé a zdravé vlasy jsou snem každé ženy. Ne všichni však mají to štěstí, že jim příroda nadělila hustou hřívu. Proto je potřeba jednou začas dopřát tělu vitaminy, které pomohou vlasy lépe vyživit. Jaké to jsou a jak často je užívat? Krásné vlasy jsou pro mnohé na první pohled synonymem zdraví.

Vlasy však v dnešní době dostávají pořádně zabrat. Kromě používání fénů, žehliček a kulem vlasy může ničit například i chlad, či naopak sluneční svit. Vlasy pak mohou být slabé, často se lámou a v důsledku toho pak nedorůstají do požadované délky. Kromě speciálních vlasových přípravků je potřeba dodat tělu vitaminy pro zdravé vlasy. Můžete je dodat v potravinách nebo pomocí doplňků ve formě tablet.

Vitamin A

Vitamin je obsažen především v zelenině jako mrkev, brokolice či například špenát. Nalézt ho můžete i v ovoci, jako jsou meruňky či mandarinky, kromě toho je i v mléku a masu. Vitamin A je významným antioxidantem. Podporuje tvorbu mazu na pokožce vlasů a udržuje vlasy hydratované. Pokud se vám vlasy lámou, může být příčinou právě nedostatek tohoto vitaminu, zamyslete se nad tím, zdali máte ve své stravě dostatek potravin, které ho obsahují.

Vitamin D

Máte-li pocit, že vám vlasy vypadávají více nežli obvykle, zkuste doplnit vitamin D. Tento vitamin pomáhá vlasům růst. Najdete ho v potravinách, jako jsou ryby, vejce či mléko.

Biotin

Pod názvem biotin se skrývá vitamin B7, který byl dříve označovaný jako vitamin H. Ten můžete nalézt v potravinách, jako jsou ořechy, droždí či maso. Tento vitamín je velmi potřebný pro naše vlasy, proto se můžete setkat s označením vlasový vitamin. Kromě toho, že podporuje růst vlasů, brání jim v šedivění.

Vitamin B5, B6 a B12

Pro vlasy je důležitý i dostatek vitaminu B, ten brání vypadávání vlasů. Vitamin B6 navíc pomáhá vlasům mít krásnou barvu. Najdete je například v mase, vajíčkách či banánech, dále pak v rybách či řasách.

Vitaminy z lékárny

Pokud vás trápí problémy s vlasy, můžete zkusit i speciální vitaminové doplňky z lékárny či zelené lékarny s bylinkami. Kromě vitaminů je třeba vlasům totiž dodat i potřebné minerály, jako je například zinek.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama