Víte, co dokážou slupky z česneku?

Putují u vás slupky z česneku rovnou do koše? Pokud je považujte jen za obyčejný odpad, děláte chybu! Škoda nevyužít celý česnek. Je neuvěřitelné, co všechno česnekové slupky dokážou.

Budete překvapení

Nejen samotný česnek je plný výživných látek, ale i jeho slupka prospívá lidskému organismu. O česnekových slupkách a jejich léčivých vlastnostech věděli již před pěti tisíci lety v Číně a slupky čínští lékaři využívali jako lék. Ve slupce se nacházejí unikátní léčivé látky. Jednou z nich je bioflavonoid quercetin. Patří mezi vitaminy P, má vliv na zpomalování stárnutí, posiluje regeneraci tkání a také chrání tělo před toxiny. Konzumovat bychom tedy pravidelně měli nejen česnek, ale i jeho slupku!

Prášek ze slupek se pije jako čaj.

Zázračný elixír

Aby však slupka plnila svůj účel, neměla by být poškozena škůdci. Měla by být čistá a lesklá. Slupku vysušte a pak rozemelte na prášek pomocí mlýnku na kávu. Prášek dejte do skleněné nádoby s uzavíratelným víkem. Následně si můžete dělat zdraví prospěšný extrakt. Jednu plnou lžíci zalijte 250 ml vroucí vody, přikryjte a nechte přes noc. Během dne pak pijte připravený nápoj. Dělejte tak po dobu jednoho měsíce. Dejte si přestávku 10 dní a opakujte. Tento nápoj normalizuje fungování ledvin, srdce, zvýší imunitu a odstraní z těla škodlivé látky.

reklama
reklama