Můj čas na kafíčko

Víte, jaká barva vlasů vám sluší?

Chcete po dlouhé době změnit barvu vlasů, ale nejste si jistá, jestli vám to bude slušet stejně jako slečně na obrázku časopisu? Pak zbývá zkusit tzv. barevnou typologii, která vám podle barvy vaší pleti vcelku přesně ukáže, jaké barvy preferovat, a kterým se naopak vyhnout. A nemluvíme jen o vlasech.

Barevná typologie se dělí na čtyři typy podle ročních období. Pojďme si představit, jaké vám z nich mohou kynout výhody, či naopak omezení.

1. Jarní typ chce blond

Tyto typy žen mají světlou pleť se zlatým až oranžovým nádechem. Pokud k tomu mají důvod, rychle se červenají. Oči mají zelené nebo modré se zlatými odlesky. Typická je pro ně pihovatá tvář.

Jarním typům sluší všechny odstíny teplých blond barev (ne platina či barvy popelavé), až po zrzavou a červenou. Pokud jste se v tomto typu našla, pak se určitě vyhněte všem tmavým barvám. Působily by na vás tvrdě a přidávaly by roky.

2. Letní typ dá šanci lehce hnědé

Letní typ má narůžovělý odstín pleti. Oči jsou modré, zelené, modrozelené nebo i světlehnědé v kombinaci s modrou. Vhodnými barvami jsou všechny typy blond až po světle hnědou. Můžete je oživit světlou hnědočervenou, ale stejně tak jako u jarního typu platí: vyhněte se všem tmavým odstínům.

3. Podzimní typ rozumí všem odstínům hnědé

Podzimní typ lidí souvisí s jarním, ale je tmavší. Pihy jsou běžné, stejně jako bronzová pokožka s tmavším odstínem. Jde o nejméně častý typ ve střední Evropě.

Barva očí je hnědá se zelenými a modrými odstíny. Přirozená barva vlasů je tmavě hnědá a podobné odstíny s bronzovým odleskem. Ideální barvou vlasů jsou všechny odstíny hnědé.

4. Zimní typ žádá tmavé barvy

Zimní typy mají velmi světlou pleť s namodralým odstínem. Oči mají tmavohnědé, výjimečně i modré či zelené. Vlasy pak od přírody téměř černé. Při změně barvy volte tmavé barvy s leskem do modré, fialové i černé. Vyhněte se blond odstínům.

Šátek napoví Pokud si stále nejste jistá, jakou barvu vlasů zvolit, zkuste tzv. šátkovou metodu. Je to léty ověřená klasika, s níž neuděláte chybu. Stačí vám k tomu světlý, tmavý a červený šátek. Ten, který vám sedne nejlépe, vám zároveň napoví, jaký odstín vlasů vám bude slušet.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden