Vítejte na Olympské riviéře

Prosluněné pláže v blízkosti olympských bohů

Oblíbená Olympská riviéra pod bájnou horou Olymp je místem, kde si užijete koupání ve vyhřátých vodách Egejského moře, pestrou nabídku sportovních aktivit i zajímavé výlety.

Oblast mezi Athénami a Soluní v podhůří slavného pohoří Olymp je dlouhá více než 60 kilometrů a tvoří ji několik známých letovisek. Mezi neoblíbenější patří letovisko Nei Pori. Leží podél jedné z nejkrásnějších pláží celé riviéry.

Vstup do moře je tady hodně mírný, ideální pro rodiny s menšími dětmi, nebo pro seniory. Je to velmi klidné letovisko. Pravidelně se tu pořádají tradiční řecké trhy. Za nákupy se jezdí i do nedalekého města Larisa.

S Nei Pori ho spojuje přímá autobusová linka. Ubytovat se můžete v soukromých apartmánech a pokojích nebo v hotelech. Romantický turistický vláček vás sveze po okolních pamětihodnostech. Použít můžete i koňské povozy.

Platamonas s tajemným hradem

Nedaleko Nei Pori leží letovisko Platamonas, jehož dominantou je rozlehlý středověký křižácký hrad Platamon na kopci. Z jeho věže je krásný výhled do okolí. Zdejší pláž nabízí kromě příjemného koupání a slunění nádhernou scenérii s pohořími.

Uličky městečka jsou plné taveren, restaurací a obchůdků. V noci ožívá letovisko tanečními kluby, bary a diskotékami. Leptokaria, původně malá rybářská vesnička, je dnes známá svým příjemným klimatem a zároveň je i častým cílem turistů, které trápí dýchací potíže nebo alergie.

Jedním z lákadel Leptokarie jsou pláže, pokryté pískem a oblázky. Navíc mořské dno se ve zdejších vodách ponořuje do hloubek jen velmi zvolna, a tak zajišťuje bezpečné koupání pro méně zdatné plavce a malé děti.

Bájný Olymp, lákadlo pro turisty

Okolí letoviska je bohaté na příležitosti k poznávání přírody a kulturních památek, ať už máte rádi delší výlety autobusem nebo pěšky. Horská oblast Olympu potěší ty, kteří preferují kopcovitou krajinu a náročnější výstupy.

Krom toho je v okolí k vidění řada historických památek, opevnění, vesnic a přírodních zajímavostí.

Výlet do Soluně

Město, odkud k nám přišli Slovanští věrozvěsti Konstantin a Metoděj určitě stojí za návštěvu. Symbolem města je Bílá věž. Nejstarší kostely ve městě jsou Osios David, St. Nicholas Orphanos a klášter Vlatades.

Nejznámější trojlodní katedrála Aghios Demetrios vzpomíná na život patrona Soluně svatého Demetria. Je zde i mnoho muzeí. K odpočinku můžete využít zlatavé pláže Soluňského zálivu.

reklama
reklama

Komentáře