Vítejte v Praze

Hodně zážitků v historických kulisách

Naše hlavní město je krásné za jakéhokoli počasí. Vždy vám nabídne něco ke koukání nebo k pobavení. Teď na jaře je matička Praha asi nejkrásnější. Tak se pojďte projít.

Kouzelné Staré město

Ze Staroměstského náměstí, srdce celého města, na vás dýchne historie. V domě U Kamenného zvonu se tu narodil otec vlasti král Karel IV. Za prohlídku stojí i Staroměstská radnice s orlojem.

Celetnou ulicí se dostanete k Prašné bráně a Obecnímu domu, na jehož místě kdysi stával Králův dvůr postavený v roce 1380. Vede tudy Královská cesta malebnými uličkami Starého města, přes slavný Karlův most až na Pražský hrad.

Sídlo českých králů

Pražský hrad byl založen v 9. století a svou rozlohou je největším hradem na světě. V Katedrále sv. Víta jsou uloženy korunovační klenoty. Kouzelná je Zlatá ulička s roztomilými malými domečky.

Vynechat nemůžete ani zdejší historické zahrady nebo Letohrádek královny Anny. Pěkný výhled na Prahu je z Hradčanského náměstí. Odsud se dostanete Nerudovou ulicí na Malostranské náměstí a ke kostelu Sv. Mikuláše. Na zdejší varhany hrával sám W. A. Mozart.

Zelené oázy metropole

Park obklopující Trojský zámek nabízí pěkný pohled na okolní vinici s kapličkou sv. Kláry. Prohlédnout si můžete i nedalekou botanickou zahradu a tropický skleník Fata Morgana. „Plícemi“ Prahy je Stromovka, kde najdete klid od hlučného velkoměsta.

Z Letenských sadů budete mít výhled na Prahu a zejména pak na vltavské mosty. Vyšehradský park má neuvěřitelnou atmosféru spojenou s kněžnou Libuší a koněm Šemíkem, který odsud skočil s Horymírem.

Vzhůru k výškám

Z Petřínské rozhledny, menší sestry pařížské Eiffelovky, je vážně úchvatný výhled. Na město se můžete podívat i z žižkovské televizní věže. Po takovém výletu si zaskočte na kávu do slavné kavárny Slávia.

Stojí naproti Národnímu divadlu. Anebo do jediné kubistické kavárny na světě, Grand Café Orient v domě U Černé Matky Boží v Celetné ulici. U Fleků vám načepují skvělé pivo a k vidění je tu i expozice pivovarského muzea.

Život podél řeky

Skvělou atmosféru nabízejí pražská nábřeží a ostrovy. Na Kampě můžete navštívit výstavu ve vile Jana Wericha. Severní část ostrova, u Čertovky a mlýnského kola, je nazývána Pražské Benátky.

Pořádají se zde i různé kulturní pořady. Živo bývá také na Žofíně nebo na Střeleckém ostrově. I náplavky mají svůj program, farmářské trhy, koncerty a další akce. Posedět zde můžete v některé z restauraci u břehu líně plynoucí Vltavy.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama