Vlasy v letní sezóně

Ostré slunce, slaná a chlorovaná voda nebo nedostatek času na péči jsou jen některými z nebezpečí, která vlasům během léta hrozí. Jak se o ně správně postarat?

Jelikož jsou vlasy často vystaveny extrémnímu slunečnímu záření, hrozí jejich vysušení. Proto je musíte dostatečně hydratovat. Kosmetiku vybírejte přírodní, bez chemických složek a alkoholu, které vlasy ještě více vysušují, a interval mezi jednotlivými mytími prodlužte na 3 až 4 dny.

Klobouky a balzámy

Pokaždé, když vlasy smočíte v bazénu nebo v moři, tak je dobře propláchněte sladkou vodou a vetřete do nich trochu balzámu, aby se vám nezacuchaly a lépe se rozčesávaly. Během opalování ale třeba i výletů, kdy sluníčko pálí, používejte ochranné spreje s UV filtry nebo noste slamák.

Nefénujte, nelakujte

Horký vzduch z fénu, kulmy nebo žehličky, zrovna tak jako přemíra stylingových přípravků vlasy ještě více zatěžuje. Pokud je to možné, nechte vlasy volně uschnout, a laky či tužidla na vlasy vybírejte obohacené o UV filtry a hydratační složky.

Pečující oleje

Vzpruhou pro unavené, lámavé a vysušené vlasy jsou vlasové oleje s obsahem keratinu a kolagenu. Díky nim vlasy znovu získají objem, lesk a pevnost. Při aplikaci oleje myslete pouze na to, že když to s množstvím přeženete, budou vlasy vypadat umaštěně.

S barvou počkejte

Pokud si vlasy pravidelně barvíte a máte viditelné odrosty, dobarvěte pouze ty a délky si nechte jen protónovat, aby výsledná barva působila celistvě. Pamatujte také na to, že barva se vlivem slunečního záření mění, bledne, a proto je vhodnější nabarvit vlasy až po dovolené.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama