Vnuk je sukničkář, je mi před dívkami trapně

Žiju v rodinném domku s dcerou a jejím synem Davidem. Je to hodný kluk, pracovitý a milý, starosti mi ale dělá jeho vztah k ženám.

Býval to tak hodný chlapec, plný něhy, romantiky a lásky, kterou rozdával.Vůbec nechápu, jak se mohlo stát, že se po jediném zklamání z něho stal cynik a bezcitný člověk. Pořád doufám, že se zase změní a najde tu pravou ženu, která mu nahradí ztracenou lásku a vrátí důvěru ženám. Náš David už delší dobu udržuje dvě známosti a vůbec ho netrápí, že dívky podvádí. Dcera to neřeší, říká, že to je Davidova věc. Já se ale před nimi cítím trapně. Když bylo Davidovi dvacet let, poznal svou velkou lásku Natálku. Chodili spolu čtyři roky. Natálka se nám zalíbila na první pohled, moc jsme si ji oblíbili a těšili se s mým mužem na pravnoučata. Jenže můj manžel zemřel a další těžkou ranou hned vzápětí byl rozchod Davida s Natálkou.Dodnes nevím, co se mezi nimi stalo. Vyčítám si, proč jsem se do toho nějakým způsobem nevložila.

Zlomila mu srdce

David se uzavřel do sebe. Na naše otázky, co se mezi nimi stalo, nikdy neodpověděl. Doufala jsem, že se časem vzpamatuje a k nám domů se opět vrátí pohoda a klid.Jenže vnuk se změnil. Tvrdil, že už nikdy nechce žádnou ženskou ani vidět a nezajímá ho žádný vztah. Všechny jsou prý stejné a on jim ukáže. Byla to hodně silná slova, ale chápaly jsem ho. Mluvilo z něj zklamání a já věřila, že ho rozchod s Natálkou časem přebolí.Bohužel tomu dodnes tak není. David nezůstal sám, jak vyhrožoval, ale začal střídat známosti jak ponožky. Alespoň měl tu slušnost, že nás – mě a svou mámu - s těmi dívkami neobtěžoval. Občas si nějakou přivedl domů, ale na noc nikdy žádná nezůstala.To trvalo dva roky. Pak se objevil s Marcelkou. Představil nám ji a já tak nějak intuicí cítila, že se možná vše v dobré obrací. Najednou k nám domů chodil jen s ní a mluvil jen o ní. Když jsem se ho na rovinu zeptala, jestli to s ní myslí vážně, tak přikývl.Marcela je také milá dívka, ale Natálka to není.

Přivedl si druhou

Asi po půl roce známosti s Marcelou si přivedl David domů Soňu. Opět nám ji představil, že je to jeho přítelkyně a tím to skončilo. S dcerou jsme po sobě koukaly, a nevěděly, co si o tom myslet.
Když slečna odešla, zeptala jsem se ho, co je s Marcelou, kam se poděla, a proč nám neřekl, že už s ní není. David mi odpověděl, že se s ní nerozešel, ale že má prostě dvě známosti. A že si to zařídí tak, aby mohl chodit s oběma.Domů si stejně žádnou nastěhovat nechce. Je mu prý dobře jak s Marcelou, tak se Soňou, tak proč by se měl některé z nich vzdát. Když jsem se ho zeptala, co na to říkají dívky, zasmál se, že není blbec, aby je navzájem představoval.A že doufá, že jim to neprozradíme ani my. A tak se už několik měsíců u nás střídají dvě dívky, David je spokojený, a jak se zdá, obě děvčata také. Když ale vidím, jak na něm visí zamilovanými pohledy, je mi nevýslovně trapně.Za svého vnuka se před nimi stydím.

Anna (72), Zlínsko .

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden