Vodník, či Sváťa Kuřátko?

Josef (76) se narodil na Vysočině v městečku Horní Cerekev. Jeho rodiče patřili mezi nadšené ochotníky. Tatínek byl herec a maminka dělala nápovědu.

V rodině patřila mezi největší vypravěče a málokdy někoho pustila ke slovu. Každou neděli také chodívala do kostela a malý Pepíček ji doprovázel, ačkoli se to v něm pralo. Ve stejnou dobu totiž jeho kamarádi hráli na plácku fotbal.

Aby si ukrátil v kostele dlouhou chvíli, věšel se z legrace předními zuby za okraj lavice před sebou. Vydržel to tak celou mši. Tahle jeho klukovina pak způsobila, že má předkus. Vedle lásky k divadlu měli jeho rodiče živnost.

Patřil jim obchod, o který ale v roce 1948 přišli. Díky špatnému kádrovému profilu pak Dvořák nemohl na studia, šel tedy na automechanika.

Vedle opravování aut se ale stejně jako jeho rodiče věnoval divadlu. Vždycky rád bavil spolužáky a lidi kolem

Zbývá vám 84% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama
reklama