Volá vaše duše o pomoc?

7 varovných signálů, které vám prozrazují, že vaše duše hladoví! Týkají se i vás?

Když dlouhodobě zanedbáváte své potřeby, duše vám začne chřadnout a strádat. Naučte se vnímat své pocity, které vám prozradí, že jste možná ztratila kontakt se svou duší. Riskovala byste, že promarníte to nejdražší, co v životě máte: svůj čas!

1. Máte strach ze své budoucnosti

Pokud ve své mysli žijete stále v minulosti a jste uvízlá v milostném dramatu už příliš dlouho, je to znamením, že jste se odpojila od své duše. Když se naučíte vnímat své opravdové touhy, nebudete už v žalu dlouho otálet a půjdete dál. Do budoucnosti budete hledět s nadějí a optimismem a najdete sílu, abyste provedla vše pro naplnění svých potřeb a tužeb. Pochopíte, že to, co už nemáte ve své moci ovlivnit, necháte už v rukou osudu a Vesmíru. Strach z budoucnosti může znamenat i to, že toužíte po tom naplnit si svou potřebu lásky a sounáležitosti s jinou osobou a hlavně naučit se také důvěřovat svým vlastním schopnostem.

Přemýšlejte o tom, komu dáte klíč ke svému srdci!

2. Máte pocit, že někdo vysál vaši energii

Pokud stále jen čekáte na něco, co jen vzdáleně připomíná pocit štěstí, je nejvyšší čas, abyste přehodnotila své životní priority. Pokud se začnete věnovat své duši, možná už dál nebudete muset zažívat další partnerské krize. Duše, která nehladoví, nepotřebuje provádět nějaké drastické změny, ačkoli právě toto je někdy ten nejlepší způsob. Duše, která nehladoví, se naučila najít si nějaké drobné potěšení, udělat si maličkou radost každý den. Možná vaše situace není taková, jakou byste si přála, ale to není důvodem, aby to z nás vysávalo veškerou energii. Nikdo a nic ve vašem životě by nad vámi nemělo mít takovou moc.

Musíte si víc věřit! Jen tak získáte nutné sebevědomí.

3. Neumíte nechat odejít minulost

Člověk, který umí opravdu naslouchat hlasu svojí duše, a také se jím potom umí i řídí, vidí jasně hodnotu a smysl v každé etapě svého života, i když už je úplně jiná, než si ve skutečnosti přál. Když se budete snažit mermomocí držet těch věcí, které jsou už ale dávno minulostí, váš život se začne zbytečně natahovat. A každá struna se natahuje pouze do doby, než nakonec praskne. Visíte na vztahu, který už dávno vyhořel a dovolíte, aby ve vašem srdci vzkvétala neschopnost odpouštět. Udělala jste si životní styl z něčeho, co mělo být ve vašem životě pouze přechodným obdobím a co vám už teď nijak neslouží.

4. Mluvíte o sobě často negativně

Jediná osoba, se kterou strávíte celý život, jste vy. A když vám hlas ve vaší hlavě stále posílá myšlenky nespokojenosti, je to jeden z největších varovných signálů, že vaše duše je vyhladovělá na smrt a vaše životní cesta se míjí s touhou vaší duše. Může to být volba zaměstnání, nezdravý vztah, sen, kterého jste se vzdala, neschopnost odpouštět či přetrvávání strachů z dětství. Hlas ve vaší hlavě má ​totiž jen jediného posluchače: vás! Jediný způsob, jak si zcela vynutí vaši pozornost je, že na vás útočí. Když to pochopíte, můžete všechno změnit!

5. Nedokážete říci jasné: NE!

Když se však budeme snažit vyhovět lidem pokaždé, když to budou od nás očekávat, neděláte dobře. Pokud se vám zdá, že vaši ochotu všichni stále jen využívají, znamená to, že něco není v pořádku. Když pociťujete k druhému příliš často soucit, velmi rychle se můžete dostat do polohy, že vás druhý začne vysávat. Tomu se však musíte vzepřít. Nikdo nemá právo obírat vás o vaši emocionální energii. Nikdy se vám nepodaří žít život naplno, pokud druhým věnujete tolik času a energie, že pak vy sama jste stále v deficitu. Proto je třeba, abyste si jasně uvědomila své hranice a dokázala je chránit.

Myslete na sebe a mějte se ráda.

6. Bojíte se přiznat si své chyby

Když vám druzí často říkají, že si své chyby zdůvodňujete namísto toho, abyste se raději za ně jednoduše omluvila, znamená to, že jsme uvízla a nejsme ochotni se ze svých chyb poučit. Člověk, který potřeby své duše nezanedbává, si jasně uvědomuje, že jeho jednání má vliv i na druhé, a pokud se dopustí nějaké chyby, dokáže si to i přiznat. Budete potřebovat dostatek sebedůvěry a mnoho sebelásky na to, abyste si uvědomila, že váš život je plně hodnotný i přesto, když uděláte nějaké chyby. Nejste dokonalý robot a chybovat je lidské.

7. Zanedbáváte sama sebe

Sebeláska je znakem, že žijete v souladu se svou duší. Příznakem strádající duše je, když  už nevíte, kdy jste naposledy udělala něco výjimečného sama pro sebe. Pro někoho sebeláska znamená, že začne jíst zdravé jídlo. Někdo jiný si sebelásku představuje tak, že zůstane dlouho vzhůru, aby mohl pozorovat hvězdy na obloze. Jiný zase dojímavý film, na jehož konci bude plakat štěstím. Určitě sama víte, které jsou pro vás ty výjimečné chvilky, když se cítíte být plná života a šťastná. Vraťte radost do svého života!

Poznáte, že vaše duše strádá?

Je rozdíl, jestli žijete kvalitní a uspokojivý život naplno, anebo zda jen přežíváte a ve své duši cítíte tíseň, úzkost či dlouhodobé utrpení. Existuje pět základních potřeb člověka,  rozdělených do pěti úrovní: 1. Základní tělesné potřeby. 2. Bezpečí a jistota 3. Láska a přijetí. 4. Uznání a úcta. 5. Seberealizace. Když uspokojíte základní potřeby, udržující vaše tělo při životě, dostáváte se k těm vyšším, nezbytným pro vaši duši. Máte naplněné všechny svoje potřeby? Poznáte, že vaše duše strádá?

reklama
reklama