Voňavé obklady na bolavé klouby

K nachlazení bohužel neodmyslitelně patří bolesti svalů a kloubů. Někdy mohou být dokonce natolik nepříjemné, že vás bolí doslova každý pohyb. Jak se jich zbavit? Pomohou vám obklady z bylinek!  

Devětsil má síly na rozdávání

Listy devětsilu naklepejte paličkou, položte na kousek plátna, pokapejte tinkturou z prhy a přiložte na bolavé místo. Na závěr překryjte igelitem, obvažte bolavé místo a nechte působit nejlépe přes noc.

Kaše ze sušeného kostivalu

Na prášek pomletý kořen kostivalu smíchejte s panenským olejem a vymíchejte do kaše. Opatrně směs zahřejte, natřete na lněný hadřík, přiložte na bolavé klouby a ovažte.

Křenová placička s octem

Nastrouhejte kořen křenu, smíchejte s trochou mouky, másla a přírodního octa. Vytvořte hustou kaši, z které bude možné vytvořit placku. Směs vložte do tenkého plátna a vytvarujte placku. Poté přiložte na bolavé místo.

Semena hořčice a mletý zázvor

Rozemelte kořen zázvoru a přidejte zhruba ¼ objemu mletého semene hořčice nebo lněných semínek. Všechno důkladně promíchejte s horkou vodou na jemnou kašičku. Vložte do plátna, ohřejte nad párou a opatrně přikládejte na bolavá místa několikrát během dne.

reklama
reklama