Můj čas na kafíčko

Vraťte vlasům ztracený lesk

Chcete mít zdravé a lesklé vlasy? Vyrobte si regenerační masku sama.

Není to nic složitého. Ingredience najdete v kuchyni a ve spíži. Kvalita a zdraví vlasů jsou zrcadlem stavu celého organismu. Dokážou toho mnoho odhalit. Podle nich se pozná, jak jste na tom zdravotně, ale i v jakém psychickém a fyzickém rozpoložení se nacházíte.

Mikrofilm se ničí

Dopřejte proto vlasům dostatek vitaminů a kvalitní péči. Za jejich lesk je zodpovědný mikrofilm na jejich povrchu, který se ničí dlouhodobým máčením a vnějšími vlivy. Používejte proto různé vlasové kúry, oleje či masky. A rozhodně nemějte ostych před těmi vyrobenými doma. Zde je pár tipů, jak si masku umíchat.

Banán a med

Rozmixujte jeden banán se dvěma lžičkami medu a přilijte trochu olivového oleje. Tato maska se hodí pro všechny typy vlasů. Naneste ji a nechte asi 15 minut působit. Poté důkladně opláchněte. Zmiňovaný proces vlasům dopřejte dvakrát týdně.

Maska z avokáda

Nechte avokádo trochu přezrát a rozmačkejte plod na kaši. Smíchejte ji s jedním žloutkem, a maska je hotová. Směs naneste na celou délku, přikryjte starým ručníkem a stočte do turbanu. Po patnácti minutách vše smyjte a pak umyjte vlasy obvyklým šamponem.

Výživná maska z majonézy

Naneste celou sklenici majonézy po celé délce a pečlivě ji do vlasů vmasírujte. Následně zabalte vlasy do igelitové fólie a nechte působit zhruba 15 minut. Potom důkladně opláchněte a umyjte šamponem.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden