Staré dobré časy

Všechny jeho milenky ho po revoluci odepsaly

Staré dobré časy

Celé dětství toužil po tom stát se popelářem. Osud mu nakonec úplně změnilo legendární drama Král Šumavy.

Chlap. Slovo, které nejlíp charakterizovalo to, jak na okolí působil herec Jiří Vala (†76). Mužský s dokonale vysoustruhovanou postavou, magickým hlasem a vybraným chováním. Chlap, který si ale s věrností nikdy nelámal hlavu.

Narodil se daleko od svého budoucího domova, ve slovenském Popradu. Táta Jiřího Valy byl totiž prvorepublikovým důstojníkem. V době, kdy se Jiří Vala narodil, právě tam sídlila jeho posádka.

Popeláři vstávají dřív než ty!

On sám ale po budoucnosti v uniformě nikdy netoužil. Zato jako malý kluk tvrdošíjně trval na tom, že hned, jak to půjde, obleče montérky a stane se popelářem z povolání. Rodiče si patrně upřímně oddechli, když o tom přestal mluvit.

A taky se chlubili, že k tomu přispěli rozhodujícím argumentem. To když svému synovi, notorické sově, vysvětlili, že lidé, kteří

Zbývá vám 87% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden