Vy jste se zase kochal, pane doktore

Málokdo si uměl užívat život tak jako nekorunovaný vládce českých herců. Požitkář jménem Rudolf Hrušínský.

Miloval ženy až za hrob a přitom je bezostyšně podváděl. Dokázal urazit kohokoliv a kdykoliv. A (skoro) vždycky mu to prošlo. Všichni totiž věděli, že Rudolf Hrušínský je prostě génius. A takovým lidem se podobné výstřelky odpouštějí.

V rodokmenu má i Josefa Kajetána Tyla

Osud mu nedal jinou možnost, než aby se stal výjimečným hercem. Především kořeny jeho hereckého rodu sahají až k samotnému Josefu Kajetánu Tylovi. Jeho rodiče jezdili s vlastní, vyhlášenou kočovnou společností po mladé republice. A když zrovna hráli v Nové Včelnici, tak se to stalo.

Porod hned po děkovačce

Občas říkával, že chybělo málo a do rodného listu by si jako místo narození zapisoval divadelní jeviště. Tehdy, v roce 1920, hrály těhotné herečky doslova až do rozsypání a jeho maminka Hermína Červíčková nebyla výjimkou. Malý Rudolf se

Zbývá vám 88% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden