VYBERTE SI BYLINKY PODLE TYPU PLETI

Vyrobte si doma vlastní bylinný krém, po kterém by se vaše pleť měla omladit. Jaký ale máte typ pleti? Je vaše pokožka mastnější nebo trpíte na různé vyrážky? Anebo potřebujete krém pro zralé ženy?  

Aby se neleskla

Mastná pleť má sklony k všemožným zánětům, proto se k ní nejlépe hodí heřmánek, měsíček či kontryhel. Z nich si můžete připravit čaj nebo obklady.

Když potřebuje omladit

Starší pleti prospěje měsíček lékařský, který má dezinfekční účinky, zvláčňuje a hodí se i na rozpraskanou kůži na patách či rtech. Zkuste také čaj ze svízele, který pomáhá vyhladit vrásky. K omlazení můžete použít i kustovnici čínskou. Posiluje organismus a má silné antioxidační účinky. Pokud máte pleť zralé ženy, bude vám vyhovovat levandulová koupel a meduňkový čaj, odvar či koupel.

Pryč s vyrážkami

U problematické pleti se sklony k akné či různým vyrážkám je důležité, aby se nejdříve vyléčila příčina, proč je pleť „nemocná“. Proto nejdříve proveďte očistu orgánů, třeba pomocí ledvinových čajů nebo řeřišnice luční, jejíž lístky můžete konzumovat například v salátech. Akné zas zmírňuje šalvěj. Uvolňuje mazové žlázy a tukové cysty v obličeji a stahuje póry. Účinná je i máta nebo maliník.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden