Vyberte si ideální tvar nehtů

Upravené nehty jsou vizitkou každé ženy. Záleží ale i na jejich tvaru.

Správný tvar nehtů dokáže například opticky prodloužit či zeštíhlit prsty. Čemu je potřeba věnovat pozornost?

Jaký zvolit

Vezměte v úvahu délku i šířku svých prstů a také kvalitu nehtů a požadovanou délku. Pokud si i tak nejste jistá, řiďte se tvarem vaší lunuly, spodní části nehtů, která vypadá jako malý půlměsíček. Obvykle má tři základní tvary: hranatější, oblejší či rovnější. Její tvar vám napoví, jak byste si měla nehty stříhat.

Mandlový tvar

Tvar mandle je asi nejoblíbenější, opticky prodlužuje prsty a vypadá hezky i v kratším provedení. Linie stran nehtu vytvarujete pilníkem, aby se sbíhaly do jemné špičky, stejně jako u mandle.

Nehty snesou i originálnější zdobení.

Oválný tvar

Tento tvar nehtů se hodí téměř pro každou ženu, vyžaduje ale delší nehty, o které musíte dobře pečovat. Až nehty trochu povyrostou, nestříhejte je, ale dotvarujte zaoblený konec pomocí jemného pilníku. Starejte se o jeho čistotu, jen tak je účinný.

Krátký kulatý tvar

Máte-li dlouhé a tenké prsty, opticky je zkrátí. Navíc vám nehty nebudou překážet při žádných činnostech a zvládnete si udělat manikúru sama. Nehty nejdřív zastřihněte ostrými nůžtičkami do kulata a pak je zapilujte, aby nedocházelo k jejich zatrhávání.

Krátký hranatý tvar

Hodí se pro ženy, které mají štíhlé prsty a úzké nehty. Pokud máte prsty silnější, volte delší nehty v hranatém tvaru, který prsty opticky prodlouží. Hrany nehtu ostříhejte rovně a vršek nehtu zapilujte také do rovna. Pak ještě jemně zaoblete hrany. Sluší jim francouzská manikúra.

reklama

Komentáře