Vyberte si ten správný hřeben

Ať už máte vlasy jemné, husté, mastné, nebo spíše suché, vždycky můžete udělat něco pro to, abyste je měla podle vašich představ. Hodně totiž záleží na tom, čím si vlasy rozčesáváte. Že jste o tom nikdy nepřemýšlela? Je ideální chvíle s tím začít!

Husté vlasy

V tomto případě byste se měla poohlédnout po plochém dřevěném kartáči, který vlasy neláme tolik jako běžný – plastový. Pro lesklý a hladký vzhled vlasů ho používejte zejména při fénování.

Jemné vlasy

Příroda vám nejspíš do vínku objem vlasů nenadělila, a tak ho budete muset dohnat tupírovacím hřebenem. Ale pozor, tupírujte pouze spodní vlasy!

Kudrnaté vlasy

V tomto případě vám pomůže dřevěný hřeben s velkými mezerami mezi zuby. Vlasy si jím rozčesávejte, pouze dokud jsou vlhké. Za sucha by mohly začít krepatět.

Mastné vlasy

Ideálně si pořiďte dřevěný kartáč s kančími štětinami, které dokážou odvádět z kartáčovaných vlasů přebytečný maz a pomáhají proti třepení konečků. Ze začátku vám budou vlasy lehce elektrizovat, ale pouze do té doby, než si vlasy na kančí štětiny zvyknou.

Krátké vlasy

I pro vás by měla být volba hřebene i kartáče jasná. Jednoznačně byste měla sáhnout po dřevěných štětinových kartáčích. Nebo zkuste módní hit zvaný Tangle Teezer. Ten můžete použít zejména pro rozčesávání mokrých vlasů.

reklama
reklama

Komentáře