Moje sladké tajemství

Vyčistěte póry do hloubky s domácí maskou

Jestliže se vám často mastí pleť a váš obličej trápí zanesené póry, nezoufejte! S domácí maskou se černých teček zbavíte raz dva.

Vlivem počasí, prachu a zbytku líčidel se nám póry ucpávají snadno. Zanesené póry, které se vyznačují jako černé tečky v obličeji, je ovšem třeba čistit.

Pokud tak neučiníte, může vzniknout zánět, jenž je viditelný jako červený, zanícený pupínek. Musíte uznat, že tomu je lepší předcházet. Vyčistit pleť do hloubky už zvládnete sama doma za pomoci vámi vyrobené masky na obličej.

Otevřete póry

Než začnete, nezapomeňte si obličej opláchnout teplou vodou nebo si přes něj na pár minut položte nahřátý ručník. Póry se tak otevřou a půjdou lépe čistit.

Udělejte čistku

Citrusové plody jsou ideální pro odstranění nečistot z pleti, protože působí až do hloubky pórů. Abyste mohla využít tento čisticí efekt, potřebujete usušenou kůru ze středně velkého pomeranče, kterou v mixéru rozdrtíte na jemný prášek.

Pro oživení pleti smíchejte v misce 1 lžičku pomerančového prášku s troškou mléka tak, abyste vytvořila krémovitou směs. Tu pak aplikujte nejen na obličej, ale i na krk a dekolt. Za 10 minut všechnu směs spláchněte vlažnou vodou.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden