Můj čas na kafíčko

Vydejte se do říše sladkých snů

Snění je noční terapie pro naši duši a přináší její očistu pro další den. Jak ale dosáhnout toho, aby se vám lehce usínalo?

Převalujete se ze strany na stranu ve snaze nalézt tu nejlepší pozici a zíráte do tmy s touhou konečně usnout? Máme pro vás skvělé rady, jak se rychleji dostanete do říše snů.

Uvolněte svaly

Ležte na zádech a zhluboka dýchejte. Pak postupně zatínejte svaly od palců u nohou přes stehna, břicho, hruď až po hlavu a následně je uvolňujte. Proces poté opakujte opačném směru, tedy od hlavy k nohám.

Uvolněte i oči. Zavřete je a třikrát pomalu protáčejte směrem nahoru. Protáčení očí simuluje to, co se děje během spánku a funguje jako spouštěč tzv. spacího hormonu.

Stimulujte body

Po těle máte akupresurní body, díky nimž můžete také lépe usínat. Po dobu asi 20 sekund stiskněte bod mezi obočím na kořenem nosu, poté bod mezi palcem a ukazováčkem na pravé ruce a místo pod nehtem na ukazováčku téže ruky. Stisknutí vždy opakujte třikrát.

Zapojte fantazii

Představte si místo, kde se cítíte příjemně. A zapojte alespoň tři smysly. Představte si tedy například vůni květin, které se na vašem klidném místě vyskytují, pomyslně vnímejte trávu pod nohama a poslouchejte zvuky z okolí. Spánek a v návaznosti na něj sladké sny by se měly dostavit posléze.

Metoda 4–7–8

Tato metoda je založena na vědomém dýchání. Pomáhá zklidnit mysl, srdeční frekvenci a rychleji usnout. Stačí si opřít jazyk o horní patro. Po dobu čtyř sekund se nadechěte nosem, na sedm sekund zadržte dech a potom osm sekund pomalu vydechujte ústy. To zopakujte několikrát za sebou, dokud neusnete.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden