Vydělávám víc než on, a to je problém

Ženy dnes budují kariéry a jejich výplatní pásky tomu mnohdy odpovídají. Bohužel společnost není tak pružná, a mnoha lidem proto vadí, že žena vydělává víc než muž. I proto se pak takové páry potýkají s problémy.

Odborníci se shodují, že pokud jde o partnery, kteří oba mají zdravé sebevědomí, a vztah jim klape, tahle situace je stěží ohrozí. V opačném případě se ale mohou otevřít staré rány. Najednou se ukáže, že váš partner není tak sebejistý, jak se zdálo.

Sebeúcta se totiž formuje už v dětství. A pokud je jí málo, v dospělosti si lidé vytváří určité kompenzační modely, kterými si sebevědomí doplňují. Třeba právě snahou vydělávat co nejvíc peněz. Pokud mu tuto pomůcku seberete, bude cítit touhu si tu svoji mužskou sílu někde doplnit.

Může vyhledávat adrenalin, ale také třeba milenku. Nebo mindrák utápí v alkoholu, začne být agresivní, zejména vůči ženě, která za jeho nepříjemné pocity přece může.

Co děláte špatně vy

Jenže mnohdy není problém jen na straně muže. I žena se s kariérním postupem začíná měnit. Může si svůj úspěch až trochu nezdravě užívat na úkor partnera. Začne na něj příliš přehazovat některé své dosavadní povinnosti ohledně domácnosti, dětí, společného soužití.

Stává se, že nabude dojmu, že když vydělává víc, má větší právo rozhodovat o tom, za co se jaké peníze utratí. Jenže tím vším se narušuje rovnováha mezi partnery.

Respekt a empatie

Vše záleží na otevřené komunikaci, vzájemné toleranci, respektu a empatii. Partneři by spolu měli mluvit o tom, jak se cítí, co s nimi daná situace dělá. A pochopit, proč druhého daná věc trápí a jiná mu dělá radost.

Nepřistupujte k sobě s předsudky, opravdu poslouchejte, a nic si nedomýšlejte. Buďte k sobě upřímní. Láska se pozná podle toho, že vám záleží na štěstí toho druhého, že máte radost z jeho radosti. Respektujete jeho touhy a přání, jste ochotní slevit ze svých představ.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama