Vyhlašte boj mimickým vráskám

Každý máme mimické vrásky. Jsou přirozené, dodávají nám charakter, ale časem i roky navíc. Pojďme zjistit, jak se jich aspoň trochu zbavit.

Nespěte s obličejem na polštáři

Kůže v okolí očí je velmi jemná a je v ní spousta mimických svalů. Díky tomu má větší sklon ke tvorbě vrásek než jakákoli jiná kůže na těle. S prevencí začněte doma. Zkuste neusínat na břiše, protože tím, že spíte se zkrabatělým obličejem na polštáři se vrásky prohlubují. Samozřejmostí by měl být i kvalitní hydratační krém, určený speciálně na oční okolí. Aplikujte jej vždy jemným poklepáváním. Důležité je také dodržovat dostatečný pitný režim a omezit kouření. Dobrým doplňkem je i užívání vitaminů ze skupiny A, C a E. A venku nikdy nezapomínejte na sluneční brýle.

Vyzkoušejte mezoterapii

Pokud jsou vrásky kolem očí již viditelné, tak prevence ani krémy už nepomohou. Skvělou volbou, jak dodat pokožce vláhu a zmírnit vrásky kolem očí je mezoterapie očního okolí. „Jedná se o velmi účinný anti-agingový zákrok, při kterém se aplikuje speciální regenerační roztok s přídavkem kyseliny hyaluronové do citlivé pokožky v oblasti očí. Výsledkem je intenzivní hydratace s následným vyhlazením a zpevněním pokožky,“ říká plastický chirurg Lékařského domu v Praze, Hubert Topinka. Aby byl zákrok dlouhodobý, měl by se třikrát opakovat.

Kdy je vhodný botox?

Na výrazné vrásky mezi obočím a vějířky kolem očí je ideální botulotoxin. Samozřejmě sval se jeho aplikací znehybní pouze v takové míře, aby se omezila mimika a neprohlubovaly se vrásky. Má také velmi pozitivní vliv na celkové uvolnění nežádoucího výrazu obličeje. Efekt přetrvává 4 až 6 měsíců, ale jelikož po tuto dobu omezíme částečně mimiku, vrásky se vyhladí a zůstávají méně výrazné i nadále. Rozhodnete-li se využít botulotoxinu, je třeba dbát na opatrnost při volbě lékaře, který předejde jeho aplikaci v nadměrné míře, což způsobuje strnulý výraz v obličeji.

Výplně? Mladší o 10 let za 10 minut!

Rychlý způsob, jak eliminovat nosoretní vrásky kolem úst je pomocí výplně kyselinou hyaluronovou, vlastní plazmou, nebo některým vhodným výplňovým materiálem. Před zákrokem lékař potře místa vpichů znecitlivujícím krémem, takže zákrok takřka nepocítíte. Podle hloubky vrásek použije i množství výplňového materiálu, který vpraví do podkoží v místě a okolí vrásek. Ty se napnou a zároveň je podpořena i tvorba vlastního nového kolagenu. Efekt je okamžitý, ideální stav nastane po 14 dnech. Zákrok trvá asi 10 minut a místa vpichů jsou tak drobná, že si jich ani v den aplikace vaše okolí nevšimne.

Co všechno zmůže laser

Vrásky v centrální třetině obličeje se nejlépe redukují pomocí CO2 laseru vybroušením povrchu kůže. Jedná se o technologii bodovitých mikropaprsků, které intenzivně prohřejí kožní tkáň. Kromě vyrovnání povrchu dojde v hlubokých vrstvách kůže k tzv. bioefektu, který zvýší pružnost kůže. Zahřátím dochází k destrukci starého kolagenního vaziva, na jehož místě vzniká vazivo nové, kůže se stává pevnější a elastičtější. Také dochází k obnově kolagenové produkce a ke zlepšení struktury pleti. Zákrok se provádí v narkóze a vyžaduje 24hodinovou hospitalizaci. Doba chirurgické rekonvalescence je 10 až 14 dnů. Efekt je ale výrazný.

.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden