Výhra ve Sportce nám zničila rodinné vztahy!

Dnes už lituji dne, kdy jsem po letech opět zkusila své štěstí!

Peníze mohou přinést splnění snů, ale na druhou stranu také obnaží lidské povahy. Přesvědčila jsem se o tom, když jsem jich najednou měla spoustu!

V mládí jsme s manželem sázeli Sportku pravidelně, nikdy se nám ale nepodařilo vyhrát víc než poslední pořadí. Pak jsme toho nechali. Jen občas mě napadlo, že bych mohla jen tak zkusit štěstí, většinou zůstalo ale jen u té myšlenky. Až v onen osudný den jsem ji dotáhla do konce a vsadila jsem jeden sloupeček jako náhodný tip.

Nechtěla jsem tomu uvěřit!

Než se konal přímý přenos z losování, na podaný tiket jsem zapomněla. Vzpomněla jsem si až po několika dnech. Ze zvědavosti a s jistotou, že jsem stejně nic nevyhrála, šla jsem čísla zkontrolovat. Čekal mě šok, až se mi skoro zastavilo srdce. Musela jsem to prověřovat zas a znovu. Pak už jsem neměla pochybnosti. Vyhrála jsem několik milionů korun! Tedy vlastně vyhráli jsme - samozřejmě, že bych před manželem a dětmi tuhle informaci netajila. Netušila jsem, co to s rodinným životem, který byl dosud celkem klidný, udělá. V první chvíli byli samozřejmě všichni nadšení. Nikdo nic konkrétního neplánoval, nikdo si na žádný podíl nedělal nároky, vládla obyčejná lidská radost, že se k nám obrátilo štěstí čelem.

Plánovala jsem oslavu

Já jsem se vzpamatovala jako první. Za samozřejmost jsem považovala, že tenhle příznivý zásah osudu nejprve pořádně oslavíme. Bylo léto a tak přicházela v úvahu zahradní slavnost u našeho domku, v kruhu těch nejbližších. Tím jsem mínila sebe, manžela, syna, dceru a mé rodiče. Uvažovala jsem i o bratrovi, který žil daleko a s nímž jsem se před časem kvůli jeho rozvodu ošklivě pohádala. Nemluvili jsme spolu. Nepovažovala jsem výhru ve Sportce za příležitost ke smíření a tak jsem ho nepozvala, čímž jsem se dostala do prvního sporu - s rodiči. Bylo to právě kvůli obnovení vztahu s bratrem. Jak se ukázalo, stály za tím ještě jiné věci než jen klid v rodině.

Manžel si chtěl užívat

Drobné hádky a neshody nastaly už při oné slavnosti. Já jsem dospěla k závěru, že bychom měli udělat nutné úpravy na domě a co se mě týkalo, chtěla jsem se věnovat podnikání. Z manžela se najednou stal požitkář, který chtěl jen cestovat, užívat si a utrácet za hlouposti. Co se týkalo bratra, ten se zanedlouho ozval telefonicky. Dostal se do dluhů a doufal, že mu z nich pomůžeme. Spor mezi mnou a manželem rozdělil i naše děti. Syn stál při mně a chtěl nečekaně nabyté bohatství použít rozumně, zatímco dcera se nakazila rozhazovačností od svého otce. Chtělo se mi zvolat, že ty peníze jsem přece vyhrála já, ale uvědomovala jsem si, že přinejmenším manžel měl nárok na jejich polovinu. Počáteční radost začalo postupně střídat rozčarování a napětí. Stále jsem ale věřila, že se nějak domluvíme.

Nakonec nás to rozdělilo!

Všechny neshody, které výhra milionů rozdmýchala, se začaly stupňovat. Bratr přijel a naléhal na mě, že mám povinnost zachránit ho v jeho situaci. Rodiče ho v tom podporovali. Doma jsme pak na jedné straně stáli já se synem, na druhé manžel s dcerou. Snažila jsem se najít se všemi nějaký kompromis. Bylo to ale čím dál horší. Po několika týdnech drsných dohadů přišla opravdu velká hádka mezi mnou a manželem. Tak velká, že z jeho strany poprvé padlo slovo „rozvod“. Protože peníze přišly na můj účet, rozhodla jsem, že se na ně nesáhne, dokud nedojde k nějaké domluvě. To ale jen přililo olej do ohně. Nebudu to prodlužovat, nakonec jsme se skutečně s manželem rozvedli. Dcera i rodiče se mnou přestali mluvit - bratr tak učinil dávno, když pochopil, že ho z problémů, které si zavinil, zachraňovat nechci. Peníze jsme si s manželem rozdělili na polovinu. Já jsem se pustila do svého vytouženého podnikání, rozbila se mi ale rodina. Často si říkám, že bez té výhry by nám bylo všem lépe - i když takhle se alespoň poznalo, kdo je kdo!

Kateřina L., (46), Plzeň

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden