Můj čas na kafíčko

Výklad karet mi otevřel oči!

Kartářka viděla moji situaci naprosto přesně.

Měla jsem v úmyslu udělat krok, kterého bych pak ale litovala.

Bylo mi tehdy pětačtyřicet let a poměrně dlouho už jsem trpěla v dosavadním manželství. Vyřešila jsem to tím, že jsem si našla výrazně mladšího milence. S Adamem mi bylo dobře a tak jsem přemýšlela o rozvodu.

Nevěděla jsem ale, jak by to všechno dopadlo a jak by reagoval Radek, můj muž. Kamarádka, které jsem se svěřila, mi doporučila jednu svoji známou kartářku.

Nechtěla jsem tomu věřit

Neřekla jsem kartářce vše. Chtěla jsem, aby měla možnost výkladu. Slova, která mi říkala, mě ovšem příliš nepotěšila. Správně určila, že v mém životě jsou nyní dva muži. Jeden z nich mě prý léta miluje, i když to tak nevnímám, zatímco druhý mě pouze využívá.

Dotklo se mě to, protože výklad směřoval proti Adamovi, mému milenci. Přednesla jsem kartářce svoji skutečnou situaci. Snažila jsem se jí přesvědčit o tom, že je vše jinak, ale ona trvala na tom, co řekla, protože karty nikdy nelžou.

Řekla mi, abych udělala zkoušku a za svého milence tolik neutrácela. Byla jsem totiž docela dobře zabezpečená, Radek úspěšně podnikal, zatímco Adam byl momentálně nezaměstnaný. Já jsem to tak nikdy nebrala, ale slova kartářky mi pak zněla v hlavě.

Zkouška bohužel odhalila pravdu

Zatím moje schůzky s Adamem probíhaly v mojí finanční režii. Když jsem mu při dalším setkání naznačila, že už si to nebudu moci dovolit a vymyslela si, že po rozvodu patrně zůstanu bez prostředků, zkoumala jsem jeho reakci.

Bývalo by mě potěšilo, kdyby Adam řekl, že mu to nevadí. Tvářil se ale zklamaně a na dalším rande přišel s návrhem, abychom náš vztah dočasně přerušili. Zklamalo mě to, ale nedala jsem na sobě nic znát, zachovala jsem si hrdost.

Už bylo totiž jasné, že mě Adam nemiloval a opravdu mě pouze využíval. Všechno zmizelo tak nějak do ztracena. Kartářce jsem pak zašla poděkovat a s Radkem jsem dodnes.

Alena S. (57), Děčín

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden