Vypadal vždy jako lázeňský švihák, ideální Mattoni!

Když stárnout, tak zvesela! Takové je životní krédo nezlomného hereckého barda

Podlitiny po celém těle! I to bylo jeho dětství. Otec ho bil tak, až utekl z domova. Možná i díky tak těžké životní zkoušce porazil Alois Švehlík (83)  dvakrát rakovinu a navzdory věku stále pracuje.

Herec, který nikdy nevzdal žádný boj. Neměl to lehké v dětství ani v životě. Dvakrát překonal rakovinu, a přesto se dokázal vrátit zpátky do sedla.

Alois Švehlík (83) se narodil v Pardubicích do obchodnické rodiny a jako malý chlapec s rodiči často cestoval po trzích. Spolu se svým mladším bratrem Jaroslavem (†42) se odmalička zajímali o divadlo. Když Alois ministroval v pardubickém kostele svatého Václava, začal ochotnicky hrát v chrámovém divadelní souboru.

Jinak žádné idylické dětství neměl. Cholerický otec totiž nikdy nešel pro ránu daleko, a tak modřiny a podlitiny po celém těle nebyly u obou chlapců ničím výjimečným. Otec je bil tak moc, že

Zbývá vám 87% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden