Vypadávají vám vlasy?

Po každém česání smutně hledíte na kartáč plný vypadaných vlasů? Tomu se dá snadno zabránit. Povíme vám, jak na to.

Stačí vědět, co musíte jíst a jak se o pokožku hlavy starat. Základem je pravidelná konzumace salátových okurek. Ty obsahují křemík, jenž zabraňuje vypadávání vlasů. Ani mrkvovou šťávu či mák, jenž obsahuje velké množství vápníku, byste neměli podceňovat.

Spoustu užitečných vitaminů mají i slunečnicová semínka. Omega mastné kyseliny, železo a zinek jsou doslova vlasovou vitaminovou bombou. Stejně jako hrášek, jenž je kromě železa a zinku bohatý i na vitamin B.Pokud si však potrpíte spíše na maso, rozhodně vyzkoušejte sardinky, játra nebo krevety.

Účinná masáž hlavy

Abyste předešli vypadávání vlasů, nemůžete spoléhat jen na kvalitní stravu a pitný režim. Půl úspěchu spočívá i v masáži hlavy.Že jste ještě o ničem takovém neslyšeli? Chyba. Právě ta totiž podporuje růst vlasů a zároveň zamezuje jejich vypadávání. Nejlepší a nejúčinnější je masáž hlavy esenciálním olejem. Stačí, když smícháte dvě kapky vašeho oblíbeného esenciálního oleje s dvaceti kapkami oleje jojobového nebo ricinového. Krouživými pohyby si ho pak vmasírujete do pokožky.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama