Moje sladké tajemství

Vyrobte si deku z přízí

Přestože je jaro již za dveřmi, teploty venku jsou stále mrazivé. Vyrobte si deku, která vás zahřeje, a navíc skvěle vypadá!

Budeme potřebovat:

Pro velikost deky 180 x 140 cm budete potřebovat 4 kg vlny

Jak na to?

1. Stačí vytvořit první očko jednoduchou smyčkou, jak to znáte z háčkování, a pak tvořit volná oka jedno za druhým s pomocí vedení vlákna spodem a s dalšími oky vytvořit pravidelný řetízek.

2. Může stačit 30 ok, ale záležet bude na tom, jak širokou deku chcete. Vaší fantazii se meze nekladou.

3. Pokračujete následně tak, že každým okem protáhnete přízi a vytvoříte další očko, takto z obou stran stejně. Oka příliš neutahujte, čím víc budou volnější, tím bude deka vzdušnější.

4. Až vám dojde klubíčko, navážete konec novým. Klubko má většinou 30 metrů. Na závěr protahujete přízí očka a konec upevníte ze zadní strany díla.

Rámeček na fotky z dřívek od nanuků

Budeme potřebovat:

8 dřívek od nanuků

tavicí pistoli

barvy

dekorace (mašlička, perličky, stužky, knoflíky)

motouz

1. Dřívka od nanuků nejprve očistěte. Pokud chcete mít rámeček na fotografie barevný, tak si je ještě předtím nabarvěte barvou, kterou máte rádi.

2. Potom si nažhavte tavicí pistoli a začněte postupně lepit. Dvě dřívka položte v dostatečné vzdálenosti vedle sebe. Následně položte další dvě dřívka podélně, aby se překrývala s prvními.

Přilepte pomocí tavné pistole a pokračujte tak s dalšími. Vše je připraveno k tvoření konstrukce stojanu. Do hranolů zatlučte kladivem lišty (nechte si vždy zhruba 10 centimetrů mezeru na lahve) a vytvořte pevné spojení.

3. Se dřívky si můžete i pohrát a lepit je různě do kříže nebo přes sebe. Kousek motouzu přilepte na zadní stranu, díky tomu budete moci rámeček pověsit.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden