Vyrobte si domácí sýr

Není to tak složité jak byste čekala. A navíc ušetříte, protože jsou za hubičku. Sýry se kdysi běžně připravovaly doma, dnes se mnoho z nás k tomu zase vrací. Bez chemie, konzervantů, příchutí…Jak na to?

Budete potřebovat

litr pasterizovaného plnotučného či polotučného mléka (nikdy ne trvanlivého)

500 ml kysaného podmáslí nebo kefírového mléka (max. 1 % tuku)

1–2 lžičky soli

Příprava


  1. Mléko smíchejte s podmáslím, osolte a na středním plameni a při míchání zahřívejte až se tekutina srazí. To znamená, že se rozdělí na bílou hmotu a tekutinu (syrovátku).

  2. Obsah rendlíku vlijte do cedníku vyloženého čistým plátnem či gázou a nechte protéct syrovátku. Pak zvedněte všechny cípy látky, zabalte, zatočte konce a vyždímejte zbývající syrovátku.

  3. Odkapanou sýrovou hmotu rozmělněte se solí, bylinkami, paprikou, kmínem…podle chuti.  Sýr lze udělat i nasladko. Přidáme lžíce medu a nasekaných oříšků. Znovu zabalte do plátna a vymačkejte. Nechte vychladnout nebo rovnou jezte s pečivem.


Naše rady

  1. MLÉKO použijte jen čerstvé a vyvarujte se krabicového, homogenizovaného či UHT. SYROVÁTKU můžete použít buď na zadělávání těsta místo mléka, vypít pro osvěžení, případně natřít na pleť místo masky.

  2. Do mléka můžete spolu s kefírem nalít i kelímek smetany. Bude jemnější, ale více kalorický.

  3. Ze dvou litrů kupovaného mléka získáte 250g čerstvého či 150g lisovaného tvrdého sýra?

reklama
reklama