Vyrobte si kondicionér ve spreji

Vadí vám, že jsou po každém umytí vaše vlasy zacuchané a při rozčesávání si je zbytečně trháte a poškozujete? Udělejte tomu jednou provždy přítrž a kromě kondicionéru používejte i speciální sprej na jejich rozčesávání.

Můžete si ho vyrobit sama v pohodlí domova! Tuhle zvláštní péči ocení nejen vaše vlasy, ale také vy, když budete chtít ušetřit čas a nebudete muset zdlouhavě tvarovat účes po spánku s mokrou hlavou. Co budete potřebovat? Na přípravu tohoto pomocníka si připravte jednu lžíci glycerolu, 200 ml filtrované vody, pár kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje, po kterém vám budou vlasy krásně vonět, prázdnou umělohmotnou lahvičku s rozprašovačem a jednu lžíci Aloe vera gelu na vlasy, který seženete v každé drogerii nebo lékárně mezi přírodní kosmetikou.

Jak na to? Do připravené menší umělohmotné nádobky nalijte nejdříve filtrovanou vodu, poté přidejte Aloe vera gel, glycerol a pár kapek esenciálního oleje například s vůní levandule nebo klidně i vanilky.

Nakonec lahvičku uzavřete rozprašovačem s víčkem a protřepejte, aby se její obsah dostatečně propojil. Dělejte to vždy před jeho použitím. Nanášejte na suché i mokré vlasy Vždy po umytí naneste vzniklou směs pomocí spreje na nejvíce zacuchaná místa a pomalými pohyby hřebenem vlasy rozčešte. Teprve potom začněte vlasy upravovat tak, jak jste zvyklá.

reklama
reklama