Vyrobte si koupelovou sůl

Koupelové soli jsou prastarý kosmetický přípravek. Sůl dezinfikuje pokožku, napomáhá hojení, působí proti zánětům, podporuje regeneraci tkání. Také blahodárně působí při kožních problémech, jako je i lupénka.

Známé jsou podpůrné účinky u gynekologických zánětů a zánětů močových cest. Solné koupele zajistí celkovou relaxaci, uvolnění kloubů a svalů. A nejen to – pozitivně ovlivňují i psychiku člověka. Koupel s ovesnými vločkami Ideální je hořká sůl, která je součástí mořské vody a minerálních pramenů. Můžete do ní přisypat ovesné vločky, ale nejčastěji se přimíchávají bylinky. Levandule má relaxační účinky, navozuje lepší spánek, působí proti křečím a bolestem. Meduňka působí protizánětlivě a dezinfekčně, navozuje uklidnění. Měsíček představuje balzám pro pokožku, posiluje hojení, pomáhá při kožních defektech. Heřmánek působí protizánětlivě a relaxačně. Šalvěj má dezinfekční a protizánětlivé účinky. Používá se na koupel nohou při mykózách.

Kolik soli si dopřát?

Dávkování si můžete určit sami. Optimální je ale použít na jednu koupel zhruba 100 g soli. Do čisté vany nasypte sůl ve stejný moment, kdy do ní napouštíte vodu ve zvolené teplotě. Prouděním vody ve vaně a občasným promícháním se sůl rozpustí a esence v ní obsažené se uvolní nejen do vody, ale i do prostoru koupelny. Takto připravená koupel je účinná nejen kvůli tomu, že pokožka vstřebá zdravé látky, ale prospívá také psychickému i fyzickému stavu organismu díky vdechování uvolněných esencí.

.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden