Vyrobte si kvalitní domácí holicí krém v pohodlí domova

Pěna nebo gel na holení nohou a dalších částí těla jsou nezbytné nejen v létě. Navíc nastává pomalu čas sukní a kratších délek. My vám poradíme, jak si vyrobit vlastní směs, která vaši pokožku vyloženě pohladí.

Konkurence pro produkty z drogerie

Příprava domácího krému na holení není vůbec složitá. Základní směs se vyrábí z čistě přírodních surovin, takže raději moc nepočítejte s tím, že bude nějak hodně pěnit. Vaši pokožku ale skvěle hydratuje a provoní, a navíc si můžete sami vybrat, zda a jaké ingredience použijete na její vylepšení.

Recept na základní směs

Budete potřebovat 1/4 hrnku bambuckého nebo kakaového másla, 2/3 hrnku kvalitního olivového oleje, 2/3 hrnku kokosového oleje, 1 lžíci jedlé sody a 10–15 kapek esenciálního oleje. V hrnci na mírném plamenu smíchejte bambucké máslo s kokosovým olejem.

Když se propojí, odstavte hrnec z plamene a za stálého míchání metličkou postupně přidávejte ostatní suroviny. Míchejte, až se suroviny propojí a směs získá vzhled dortové polevy. Pak ji dejte na pár minut do ledničky, dokud nezačne tvrdnout, nakonec ji přendejte do krabičky. Krém skladujte v temnu, kde vám vydrží 1–2 měsíce.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden