Vyrobte si líčidla doma

Nechcete utrácet za drahá líčidla, ale ráda se malujete? Vyrobte si přírodní, která vás zkrášlí a šetří přírodu.

Oční stíny nebo balzám na rty, vyrobit si můžete téměř všechno. Suroviny na výrobu líčidel sežeňte v každé lékárně a větší drogerii.

Barevné oční stíny

Nejprve si připravte menší uzavíratelný kelímek, lžičku jílu, lžičku škrobu, 3 lžičky ultramarínu, půl lžičky speciální zlaté slídy a pár kapek jojobového oleje. Všechny nádoby nejprve vydezinfikujte a pak si v mističce připravte bázi z bentonitového jílu a škrobu.

Přidejte trochu jojobového oleje a ultramarínu v barvě, v níž chcete mít oční stíny. Nakonec přidejte zlatou micu. Všechno dobře promíchejte a přendejte do kelímku.

Vyživující balzám na rty

Co budete potřebovat? Zhruba 18 g mangového másla, 5 g kakaového másla, 5 g včelího vosku, 15 g jojobového oleje, 10 kapek éterického oleje, červený kosmetický oxid a stříbrnou slídu. Včelí vosk, kakaové a mangové máslo ve vodní lázni smíchejte dohromady.

Následně přidejte jojobový olej a dvě kapky éterického oleje. Až úplně nakonec přidejte barvu a slídu. Pokud chcete balzám bezbarvý, barvu vynechte. Dobře promíchejte, přelijte do uzavíratelné nádobky a dejte ztuhnout do lednice.

Matující pudr

V obchodě stojí i několik stovek, vy si ho můžete vyrobit za pár kaček. Potřebujete k tomu jen škrob, oxid zinku, oxid žlutý, červený a hnědý a pár kapek jojobového oleje.

Smíchejte škrob s oxidem zinku v poměru 10 : 1, pak přidejte čtvrt lžičky žluté barvy, následně špetku červené a hnědé. Odstín můžete doladit podle toho, jakou máte pleť. Nakonec přidejte jojobový olej.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden